Oto Tamir & Servis

İstanbul Oto Tamir & Servis

İstanbul Oto Tamir & Servis

Tüm Ustalar

Kayıtlı 337 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

İstanbul Oto Tamir & Servis Firmaları

fatime nur akçinar

emrullah tuzak

Doğan ezer

MYE ECU CENTER

yusuf yankac

çilingir kilit değişimi Pimapen tamiratı Pimapen çift açılıma çevirme sineklik imalatı çelik kapı i

MUSA KARALIOĞLI

Hırsız Alarm Sistemleri Güvenlik Kamera Sistemleri Yangın İhbar Sistemleri Personel Takip Sistemleri

ENES SARIKAYA

TELEVİZYON TEKNİK SERVİS

Nurdan Filiz

Ali

Son gelen İstanbul Oto Tamir & Servis talepleri

oto boya koruma pasta cila iç detaylı temizlik gibi profesyonel hizmet vermesini istiyorum
Antalya / Kepez
merhaba 2013 model auris aracımızın devirdaimi, V kayışı ve rulmanının değişimi gerekmekte bir fiyat almak istiyorum yarın sabah götürebilirim
İstanbul / Kartal
ARACIMIN ÜSTÜNE ÇATIDAN BUZ DÜŞTÜ GÖÇÜKLER VAR
Ardahan / Posof

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

120.5k

Kullanıcı

93.1k

İş talebi

79.8k

Mesajlaşma

91.3k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Oto Tamir & Servis ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Oto Tamir & Servis

İstanbul Oto Tamir & Servis Ustaları

Araçlarınız kullanıma bağlı olarak zamanla arızalanabilir. Araçlarınızı tecrübeli İstanbul oto tamir ustalarına teslim etmeniz gerekecektir. Ustala.com’a üye olarak ilan verebilir, bir oto servisinin ilanınıza teklif vermesini bekleyebilirsiniz. İstanbul oto tamir ustası, araç içerisindeki kısımların, bakımını ve ayarını yapan elemandır. Araç tamirini üstlenen kişinin kalifiye olması gerekmektedir. Aksi takdirde daha büyük sorunlara yol açabilir. Ustala.com ile tecrübeli İstanbul oto tamir ustalarına ve servislerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Anlaştığınız servis ve ustalara araçlarınızı gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

Modern araçların yapısı çok karmaşıktır ve her kısımla farklı bir ustanın ilgilenmesi gerekebilir. Örneğin, dizel araç ve benzinli araç motorları farklı uzmanlık alanları gerektirir. Bunun yanında araç elektriğine de farklı ustalar bakmaktadır. İstanbul oto tamir ustaları, çok yönlü olmak zorundadır. Sorunların kök nedenini dolaylı yoldan da olsa tahmin edebilmelidir. Tecrübeli ustalar motor sesinden dahi arızayı tahmin edebilir. Günümüzde gelişen teknoloji beraberinde kolaylıklar getirmiştir. Artık bir İstanbul'da oto servisi, aracı elektronik cihazlara bağlayarak sorunun nedenini bulabilir. Bulunan arızaları parçalar değiştirilebilir veya onarılabilir.

En Sık Karşılaşılan Otomobil Arızaları Nelerdir?   

Araçlarınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırsanız dahi çeşitli sebeplerden dolayı arızalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Küçük bir hata sizi yolda bırakabilir. En çok karşılaşılan otomobil arızalarını sizler için inceleyeceğiz.

En fazla karşılaşılan otomobil arızaları şöyledir; aracın fazla yakıt harcaması, aracın çok sesli çalışması, hararet yükselmesi, akü şarjının bitmesi, gaz verildiği halde aracın hızlanmaması, lastik hataları, aydınlatma sorunları ve çeşitli elektrik tesisat arızalarıdır. Tüm arızaları yüzeysel olarak inceleyeceğiz.

Otomobilin Fazla Yakıt Harcaması

Aracınız her zamankinden fazla yakıt harcıyorsa bir sorun var demektir. Aracınızı bir oto servisine göstermeniz gerekebilir. Fazla yakıt harcamanın çeşitli nedenleri olabilir. Motor yağı değişimi için belirlenen mesafeyi açtıysanız, lastiklerinizin havası yeterli değilse, hava filtresi kirlenmiş ve zamanında değişimi yapılmamışsa, rot ayarı düzgün yapılmamışsa ve frenlerin olması gerekenden daha sıkı olması durumunda, araç fazla yakıt harcayabilir.

Sürücü olarak sizlerde takip mesafesini koruyup, daha az gaz ve fren kullanırsanız ve araç bakımlarını düzenli olarak yaptırırsanız, yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Otomobilin Sesli Çalışması  

Araç ilk aldığınız zamanlardaki gibi sessiz çalışmıyorsa bir arıza durumundan şüphelenebilirsiniz. Araç motorundan gelen sesi doğru analiz etmek gerekmektedir. Bunun için aracınızı tecrübeli bir İstanbul'da oto tamir ustasına getirmenizi öneririz. Ustala.com ile tecrübeli İstanbul oto tamir ustalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ses, birbirine vuran parçalardan, uğultular olarak, sürtünme sesi olarak veya sürekli ıslık sesi olarak çıkabilir. Her ses farklı bir arızayı belirtebilir. Bu nedenle araç acilen bir oto tamir ustasına gösterilmelidir.

Hararet Yükselme Problemi

Araç motoru zaman zaman olması gereken ısının üzerine çıkabilir. Bu durum çeşitli arızaların göstergesi olabilir. Motorunuzun hararetini, hararet göstergesinden gözlemleyebilirsiniz. Aracın, soğutma sıvısının bozulması, soğutma fanının arızalanması, motor hararet göstergesinin ayarının bozulması, elektrik arızaları nedeniyle radyatör fanının devreye girmesinin engellenmesi, yanlış vites değişimi ve aracın yokuş gibi yerlerde zorlanması sonucunda hararet yükselebilir. Bu gibi durumlarda araç kaputu açılarak aracın soğuması beklenebilir. Aracın suyu kontrol edilerek su eklemesi yapılabilir. Ancak hararet düşmüyorsa, araç mutlaka iyi bir oto servisine gösterilmelidir. Araba servisi gerekli kontrolleri yaparak sorunun kaynağını bulacaktır. Ustala.com’a ilan vererek, çevrenizdeki bir araba servisinden teklif alabilir araçlarınızı onarabilirsiniz.

Akü Şarjının Bitmesi

Akümülatör, aracın çalışması için gerekli olan elektriği sağlamaktadır. Aracınız trafikte durağan haldeyken bir anda çalışmaması durumunda aküden şüphelenebilirsiniz. Akü bittiğinde aracınız elektrik çekemez ve bu nedenle çalışmaz. Aracınızın yaşı fark etmeksizin her akünün bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Kullanım ömrü biten aküler değiştirilmelidir. Akülerin biteceğini farlardaki ışıktan anlayabilirsiniz. Işıklarda azalma gözlemliyorsanız hemen bir araba servisine giderek akünüzü değiştirmelisiniz.

Akü, özellikle kış aylarında ısınma ihtiyacı arttığından çok fazla kullanılmaktadır. Bu durum akünüzün daha hızlı bitmesine sebep olacaktır. Aşırı soğuk havalarda akünün donma ihtimali bulunmaktadır. Bunun dışında araç çalışmıyorken ses sistemi veya farları açık unutursanız da akü bitebilir. Ayrıca aküyü şarj eden aksam bozulduysa akü bitebilir. Akü bittiğinde başka bir araçtan akü takviyesi yaparak aracınızı çalıştırabilir, araba servisine gidebilirsiniz.

Gaz Verildiğinde Aracın Hızlanmaması

Aracınıza yeterli miktarda gaz vermenize rağmen hızlanmıyorsa, yakıt pompasında veya egzozunda problem olabilir. Ustala.com’a ilan vererek tecrübeli bir araba servisine aracınızı emanet edebilirsiniz. Gerekli testler yapılarak arızanın kök nedeni tespit edilir ve onarılır. Kaliteli yakıt kullanarak, yakıt pompasının ve egzozun ömrünü uzatabilirsiniz.

Lastik Problemleri

Sağlıklı sürüş ve motorun verimli çalışması için lastik bakımları oldukça önemlidir. Araç lastiklerinin içten veya dıştan aşınması durumunda, yüzeyde oluşan kabarcıklar lastiklerde ciddi problem olduğunu göstermektedir. Bunun yanında lastiklerin havasının fazla veya az olması, yakıtın fazla gitmesine, direksiyon hareketlerinde dengesizliğe, verimli motor çalışmasına ve sağlıklı bir sürüşün kısıtlanmasına neden olmaktadır. Lastik problemlerinin yaşanmaması için bakımların düzenli olarak yaptırılması ve araç içerisinde mutlaka yedek lastik bulundurulması gerekmektedir. Araç lastik bakımlarını araba servisine yaptırabilirsiniz.

 Elektrik ve Aydınlatma Sorunları

Gece ve sisli havalarda kullandığınız aydınlatma sistemlerinin arızalanması büyük sorunlara yol açabilir. Diğer araçlar sizi fark etmeyebilir ve kazalara neden olabilir. Bu nedenle aydınlatma aksamları sürekli kontrol edilmelidir. Farların ışık şiddetinde azalma kesilme gibi durumlar fark edildiğinde, araç araba servisine gösterilmelidir. Ayrıca aracın elektrik tesisatında çeşitli problemler olabilir. Örneğin, ses sisteminde araç içi aydınlatmasında ve klima gibi yerlerde arızalara meydana gelebilir. Ustala.com’a ilan vererek elektrik arızalarını çözecek oto servisini bulabilirsiniz.

İstanbul Otomobil Servis Fiyatları

Servis ve onarım fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Aracınızdaki problemin büyüklüğü, problemin çözülme zamanı, işçilik, değişen yedek parçaların kalitesi, servisin tecrübesi ve müşteri isteklerine göre fiyatlar değişmektedir. Araçlar hayatlarımızın bir parçası haline gelmiştir. Dolayısıyla araç sorunları sizleri doğrudan etkiler, hayat kalitenizi düşürebilir, moral bozukluğuna neden olabilir. Ayrıca kaza yapmanıza neden olarak can ve mal güvenliğinizi riske atabilir. Araçlarınızda meydana gelen ve şüphelendiğiniz arızaları vakit kaybetmeden onarmanız gerekmektedir. Ustala.com en tecrübeli istanbul oto servisine ulaşmanıza imkan tanımaktadır. Üyelik işlemlerini tamamlayarak ilanınızı verebilir teklif bekleyebilirsiniz. İçinize sinen teklifi değerlendirerek aracınızı gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

İstanbul'da Otomobil Servisinden Beklenenler

Oto servisi, müşteri taleplerini dikkate almalıdır. Araç arızalarını tespit ederek özenli bir şekilde onarlı, kaliteli hizmet vermelidir. Belirlenen süre içerisinde aracı müşteriye teslim etmeli ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmalıdır. Ustala.com ile profesyonel servislere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otomobil servisleri ve İstanbul oto tamir ustaları, dijitalleşen dünyada sizlerde yerinizi alın! Ustala.com’a üye olarak verilen müşteri ilanlarını inceleyebilir ve size uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Böylece daha fazla müşteriye daha kolay ulaşabilirsiniz. Reklam maliyetlerinizi düşürerek müşteri ilişkilerinizi ustala.com üzerinden yürütebilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini sağladığınızda sürekli sizi tercih edecek müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.