KPSS Kursları

KPSS Kursları

KPSS Kursları

Tüm Ustalar

Kayıtlı 1 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

KPSS Kursları Firmaları

Mustafa şahin

Seramik döşeme Mermer döşeme Komple tadilat işleri özenle yaparız

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

KPSS Kursları ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre KPSS Kursları

İstanbul KPSS Kursu

Kamu personeli seçme sınavına katılarak kamu personelliğine hak kazanmak isteyenlerin rakiplerinin arasından sıyrılmak için en sık başvurduğu yol KPSS kursları oluyor. Konu anlatımları, deneme sınavları ile sınava hazırlık sürecini destekleyen bu kurslar başarınıza katkı sağlıyor. İstanbul KPSS kursu, İstanbul online KPSS kursu, İstanbul KPSS için arayışınız varsa KPSS sistemini ve kurs seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri birlikte inceleyelim.

Böyle bir ihtiyacın varsa Ustala’ya ilan ver!

Öncelikle KPSS Nedir?

Kamuda çalışacak personeli belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından düzenlenen kamu personeli seçme sınavıdır. Bu sınav sonuçları doğrultusunda kamuda çalışacak elemanlar belirlenir.  Kurallar ve koşullar yönetmelikle belirlenmiştir. Ve bu yönetmelikle kamuya ilk kez atanacaklar için A Grubu Kadro ve B Grubu Kadro ayrımı yapılmıştır.

KPSS A Grubu Nedir?

KPSS A Grubu; İİBF, SBF, İşletme ve İktisat Fakültelerinden veya herhangi bir fakülteden mezun olan adayların girdiği sınavdır. Son sınıf olup, mezun olabilecek durumda olan öğrencilerde sınava katılabilir. Ancak bu öğrencilerin kuruma başvuru zamanları geldiğinde mezun olmuş olmaları gerekir. Tüm adaylar önce genel kültür ve yetenek sınavına girerler, A grubu sınavı için de farklı oturumlarda farklı derslerden sınavlar düzenlenmektedir.  Bu testleri geçip iyi bir puan alabilen katılımcıları, kurum sınavları ve sözlü mülakatlar beklemektedir. Zorlu görünen bu yol iyi bir çalışma, azim ve disiplinle başarılabilir. Tüm bu süreçte İstanbul KPSS kursu, İstanbul online KPSS kursu, İstanbul KPSS seçenekleri sizin için faydalı olacaktır.

KPSS A Grubu Kadrolarından Bazıları

 

 • Vergi Denetmen Yardımcısı
 • Devlet Gelir Uzman Yardımcısı
 • Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı
 • BAĞ-KUR Genel Müdürlüğü Denetmen Yardımcısı
 • Ulaştırma Bakanlığı Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı
 • TBMM Uzman Yardımcılığı
 • Devlet Malzeme Ofisi Müfettiş Yardımcılığı
 • Vergi Müfettiş Yardımcılığı
 • Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı ve Bankacılık Uzman Yardımcılığı
 • PTT Müfettiş Yardımcılığı
 • Belediyelerin Müfettiş Yardımcılığı kadrosu
 • Stajyer Hazine Kontrolörü
 • Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı
 • Gelir Uzman Yardımcısı

 

KPSS B Grubu Nedir?

KPSS B Grubu memurluk kadroları için kamu personel seçme sınavının ardından başka bir sınav yapılmamaktadır.  ÖSYM başkanlığınca doğrudan atamanız yapılır. Ve atanmanız yapıldıktan sonra herhangi bir kamu kurumunda memur olarak göreve başlarsınız. KPSS B Grubu memurluk kadroları için lise , ön lisans veya lisans mezunu olmak gerekmektedir. Son sınıf olup, mezun olabilecek durumda olan öğrencilerde sınava katılabilir. Ancak bu öğrencilerin tercih  zamanları geldiğinde mezun olmuş olmaları gerekir.

KPSS B Grubu Kadrolarından Bazıları

A Grubu kadrolarından farklı olarak tüm lisans bölümleri B Grubu kadroları oluşturur. Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe vb. tüm lisans kadrolarıdır.

KPSS Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Etrafınızda bulunan tüm kursları inceleyin, bilgi alın, size sunacaklarını öğrenin ve seçiminizi buna göre yapın. Topladığınız bilgileri kıyasladığınızda en iyi ve doğru seçim kendini gösterecektir.
 • Kursun ismine ve marka değerine değil, eğitim kalitesine odaklanın
 • Ortamın temizliği ve hijyenine, dinlenme saatlerinde vakit geçirebileceğiniz rahat bir alanın olup olmadığına dikkat edin
 • Daha önce herhangi bir kursa gitmiş olan arkadaşlarınız veya akrabalarınıza neden memnun kalıp kalmadığını sorun. Kursla ilgili bilgi toplarken, bu referans bilgiler size ışık tutacaktır.
 • Kursun kullandığı kaynakları detaylı inceleyin. Sınav sistemine göre güncellenmiş ve yeterince donanımlı olmalıdır.
 • Ders saati sayısı başlangıç ve bitiş tarihlerini sorun. 
 • Kursu mutlaka ulaşımınızın kolay olacağı bir mesafede seçin.
 • Referans gösterebilecekleri öğrencileri, başarıları, bunlara dair tutarlı ve gerçekçi anlatımları, ispatlanabilir verileri var mı mutlaka inceleyin.
 • Öğretmen kadrosunun yeterli ve öğretmenlerin donanımlı olduklarından emin olun. 
 • Kayıt olmadan önce sınıfları inceleyin. Büyüklüğü yeterli mi, teknolojik donanımlara sahip mi, oturma alanları yetişkinler için uygun mu gibi kriterleri düşünün. Rahat edemediğiniz, küçük, havasız ortamlarda derse odaklanmanız zorlaşacaktır.
 • Sınıf mevcudunu en başından sorun. Ve makul seviyede olmasına özen gösterin.

KPSS Sınavına Hazırlanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sınava hazırlık sürecinde, gününüzün ortalama 5 saatini ders çalışmaya ayırmalısınız. Ancak bu geçen sürenin verimli geçtiğine emin olmalısınız. Kafanızın yoğun veya dalgın olduğu zamanlarda, uykusuzken, açken, yorgunken çalışmamalısınız.Günün en dinç ve sakin zamanını seçerek ders çalışmaya o vakti ayırmalısınız. Çalışma programı ve disiplini açısından KPSS kursu ve online KPSS kursu size destek sunacaktır. Haftalık programınızı haftanın ilk güne kadar oluşturmuş olmalısınız.

Dersleri bir düzene koyun. Bir gün sayısal dersleri, bir gün sözel dersleri çalışabilirsiniz. Veya her gün için bir sayısal ve bir sözel ders seçebilirsiniz.  Tüm konuları tekrar tekrar üzerinden geçmeli ancak eksik olduğunuz konulara asıl özeni göstermelisiniz. Bunun için kendinize dürüst olun ve eksiklerinizi doğru tespit edin. Gerekiyorsa destek alarak konu eksiğinizi kapayın.

Yıllardır yapılan KPSS sınavının geçmiş sorularının hepsini sınav zamanına çözmeli bitirmelisiniz. Aralarda çözdüğünüz testlere geri dönerek yanlışlarınızı telafi edebilir, unuttuklarınızı hatırlayabilirsiniz. Biten her konudan sonra konu testlerini çözmeli, yanlışlarınız varsa konuya geri dönerek tekrar etmelisiniz. Konuların tam olarak kafanıza yerleşmesi ve unutulmaması ancak sık tekrar, iyi odaklanma ve sıkı bir disiplinle mümkün olur.

Ders çalışma konusunda kendi kontrolünüzü sağlamalı, planınıza sadık kalmalı, aksatmamalısınız. 

Genel yetenek ve kültür sınavı için yeterli kaynakları ve deneme testlerini edinmelisiniz. Ve sonrasında alanınıza uygun seçeceğiniz dersler için gerekli kaynakları ve deneme testlerini edinerek, bu derslere uygun planınızı hazırlamak için İstanbul KPSS kursu eğitmenlerinizden destek almalısınız.

Günümüz şartlarında çokça yaygınlaşan online eğitimlerde oldukça faydalı sonuçlar doğuruyor, bunun için dilerseniz, İstanbul online KPSS kursları arasından seçiminizi yaparak evinizin rahatlığında derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Sayısal dersler zor gelse dahi bir kere anlayıp, öğrendikten sonra kolay kolay unutulmayan konular barındırır. Sözel dersler ise kolay ezberlenebilir ama kolay unutulur. Daha önce işlediğiniz konulara tekrar dönüp, sıklıkla kendinize hatırlatmanız faydalı olacaktır.

Sınava hazırlanırken, daha önce kaç kez sınava girdiğinizi, kaç kez başardığınızı, buraya gelene kadar ne sınavlar aştığınızı aklınızdan çıkarmayın. Heyecan veya paniğe kapılmayın. Şimdiye kadar kendinizde gözlemlediğiniz eksiklerinizi tamamlayın ve yine kendiniz için bulduğunuz en iyi çalışma sistemini uygulayın. Defa kez sınava girmiş biri olarak artık biliyorsunuz ki sınavlarda en önemli faktörlerden biride zaman. Cevapları sınav esnasında zamanında yetiştirebilmeniz için, çokça deneme yapın, mümkün olduğunca çok test çözün. Ve bu testleri kendinize zaman sınırlaması koyarak, deneme sınavı olarak görün.

Disiplin, azim ve çalışmayla başaramayacağınız hiçbir sınav yoktur. Zorlandığınız zamanlarda uzmanlardan destek almanız en doğrusu olacak ve yarışa en sağlam şekliyle katılmanızı sağlayacaktır. Kalabalıklar arasından sıyrılmak için İstanbul KPSS kursu, İstanbul online KPSS kursu, İstanbul KPSS seçeneklerine göz atın, seçiminizi yapın ve sürecinizi başlatın.