Kişisel Gelişim, Koçluk

Kişisel Gelişim, Koçluk

Kişisel Gelişim, Koçluk

Tüm Ustalar

Kayıtlı 5 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Kişisel Gelişim, Koçluk Firmaları

Elif zeynep akıllı

Aslı

Ahmet Tayyip Gülpınar

3 yıldır bu işin iç

Tunahan Çolak

Faruk demir

Meslegimi seviyrm spor yapmayi. Cok sevyrm daha once kocluk spor egitmenligi yaptım

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Kişisel Gelişim, Koçluk ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Kişisel Gelişim, Koçluk

Yaşam Koçu

Yaşam koçları kişinin potansiyelleri doğrultusunda hedeflerini belirleyip, bir plan oluşturarak bu hedeflere ulaşması yolunda kişiye yardımcı olur. Sahip olunan yeteneklerin altını özenle çizerek ön plana çıkartır, kişinin hem öz güvenini yükselterek hem birlikte çizdikleri plana sadık kalmasını sağlayarak aslında kişide var olan potansiyeli tam olarak ortaya çıkartır. Ustala.com’a ilan vererek aradığınız yaşam koçuna tek tıkla ulaşabilirsiniz. 

Sende olanı sana veren yaşam koçları hep daha ilerisine varman için destek sunar. Bunu eleştirmeden ve yargılamadan yapar. Eğer farklı bir ihtiyaç hissederse terapi veya koçluk gibi ilgili alana yönlendirir. 

Bir yaşam koçu hayatına girdiğinde, aldığı eğitim ve donanımla öngörülerini yapar. Senin elinde ne var, neleri başarabilirsin ve ne yolla oraya varabilirsini analiz eder. Ve sana buna göre bir yol çizer. Yaşam koçun yol boyunca en iyi destekçindir. Oyunu kurallarına göre oynaman için her zaman teşvikçindir. Ama oyunun başrolü ve gidişatın nereye varacağı aslında hep senin elindedir. Yaşam koçunun sana çizeceği yola uyum sağlaman, gerçekten kendisine güvenmen ve bunu senin de istemen basamakları daha hızlı tırmanman konusunda asıl önemli olan noktadır.

Bir çok farklı yaşam koçu seans ücreti vardır. Bu ücretler kişinin aldığı eğitimlere ve tecrübelerine göre değişiklik gösterir. Bütçenize uygun kişiyi seçerken aynı zamanda inandığınız ve kafanıza uyan kişiyi seçmeniz önemlidir. Gerçekten inanmaz, işbirliği yapmaz, soru işaretleriyle yaklaşırsanız seanslar bir işe yaramayacaktır. Yaşam koçu ücretleri kadar bu ücreti neye dayanarak istediği önem arz eder. 

‘Bir yaşam koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir’ demiş Ralp Waldo Emerson

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Yaşam koçu seni dinler ve tanır. Anlattığın hedeflerinden ne kadarına ulaşabileceğini, senin donanımlarına ve zamanına bağlı olarak hesaplar. Ve sana doğru soruları yönelterek bunu anlamanı sağlamaya çalışır. Doğru hedefler belirlemek için sana kendine ve şartlara dair farkındalık yaratır. 

Gerçekleşebilecek hedeflere doğru giderken atman gereken adımları planlar, doğru eylemleri doğru anda yapman, motivasyonunu bozmaman için seni sürekli destekler. 

Yaşam koçu bir psikolog, psikiyatrist ya da terapist değildir. Gerekli durumlarda seni bu alana yönlendirecektir. 

Yaşam koçları bedensel hastalıklarla veya akıl hastalıklarıyla ilgilenmez. Sana bir ayna tutarak ve fark etmen gereken kişilik özelliklerini ortaya çıkararak sana seni tanıtır. Farklı zihin yapını ve bu yapının nasıl çalıştığını anlayarak hareket eder. Ve seni buna uygun harekete geçirir. Hayatın içerisinde nerede, kime, niye direnç gösteriyorsun bunu tespit eder. Sana yönelteceği sorularla bunları farkına varmanı sağlar. Bu sayede daha özgüvenli olman, hedeflerine inanarak yürümen, hayatının düğümlerini çözmen için seni destekler. Sorumluluk ve direksiyon kontrolü hep sendedir.

KİMLER YAŞAM KOÇLUĞU ALMALI

 • Boşandıysan veya uzun bir ilişkiden çıktıysan ve bu durumla baş edemiyorsan
 • Hayatını planlamakta ve adım atmakta güçlük çekiyorsan
 • Emekli olup veya bir işi sonlandırıp boşlukta hissediyorsan
 • Sınavlara hazırlanıyor ve stres yaşıyorsan
 • Kariyerine yeni bir yön vermek istiyorsan
 • Hayatındaki karmaşayı düzene sokmak istiyorsan
 • Var olan hayatın sana keyif vermiyorsa
 • Daha mutlu ve keyifli bir hayat sürmek istiyorsan
 • Hayatında olan insanlarla sorunlar yaşıyorsan
 • Sürekli aynı sonuçlara vardığın bir kısır döngüdeysen
 • Kendine daha yakından bakıp daha dengeli bir hayat yaşamak istiyorsan
 • Daha çok ilerlemek için özgüvene ihtiyacın varsa

12 yaşın üstündeki herkes yaşam koçluğu alabilir. Böyle bir ihtiyacın varsa Ustala’ya ilan vererek sana yardımcı olacak Yaşam Koçuyla anında çalışmaya başla. 

Yaşam Koçu ile Danışman Arasındaki Farklar 

Danışman daha çok geçmişle ilgilenir. Geçmişte olanlar ve iyileştirilmesi gereken yerler nelerdir sorusuna cevap arar. Bu amaca odaklanır. Yaşam koçu ise geleceği kurgulamaya odaklanır. Danışman problemleri tümden gidermeye odaklanırken, yaşam koçu problemleri engellemek için yaşama dair düzenlemeler bulur.

Yaşam Koçunun Faydaları Nelerdir? 

Hedefin tek olsa da gidebileceğin yol seçeneği çok daha fazladır. En önemlisi ise bu hedefi niye koyduğundur. Bunu gerçekten kendin için mi istiyorsun sorusu ile yakından ilgilidir yaşam koçu. Bazen çok istediğini sandığın o kariyeri, o ödülü, o evi elde ettiğinde aslında ihtiyacın olanın bu olmadığını anlarsın. 

Toplumsal değerler, aile baskıları, başkalarını memnun etme çabaları arasında bazen kendi sesine sağır olabilir aslında ne istediğini doğru tespit edemeyebilirsin. Ne istediğini doğru tespit ettiğin halde ise karşına farklı yol alternatifleri çıkar. Bu yollar içerisinden hangi yolla hedefine yürüyeceğini doğru belirlemelisin. Bazen çok daha kısa bir yolu varken kaygılarınla veya başkalarının sende uyandırdığı olumsuzluk hisleriyle uzun bir yoldan yürümeyi seçebilirsin. Bir diğer konu ise bu hedefleri koyarken ne kadar gerçekçisin, belki bu hedefi koymadan önce alman gereken bir eğitim daha var, belki bu hedefin çok daha fazlasına ulaşabilirsin ama kendini sınırlandırıyorsun.

Yaşam koçuyla çalışmaya başladığında, sende uyandıracağı farkındalıkla tüm bu soruları kendine sorarak cevaplarına ulaşırsın.

 • Gerçekten ne istiyorum?
 • Bunu kendim için mi istiyorum ?
 • İstediğime ulaşmak için doğru yolda mıyım?
 • Daha kolay bir yolu var mı?
 • Hedeflerime uygun donanımlara sahip miyim? Donanımlarıma göre hedeflerimi yükseltmeli miyim?

Ulaştığın cevaplarla yaşam koçunla birlikte çizeceğin yol haritasıyla, onun seni sürekli desteklemesiyle, sonuca kendin ulaşırsın. En önemli unsur kusursuz işbirliği ve inanç bağı kurulmasıdır. Gerçekten inanacağın yaşam koçunu, bütçene uygun yaşam koçu ücretleri arasından seçebilirsin.

Yaşam Koçu Aracılığıyla Başlayan Değişim 

Bir kişide başlayan değişim ve farkındalık büyüyerek çoğalır. Senin ne istediğini bulman, doğru hedefler belirlemen ve hedeflerine ulaşman dengeli, sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamana sebep olur. Doygunluk hissiyle bir çok huzursuzluğundan sıyrılırken etrafa daha farklı gözlerle bakmaya başlarsın. Ve kendini çözdükçe, sınırlarını gördükçe diğer insanları daha iyi anlamaya başladığın için ilişkilerinde bu yönde düzelmeye başlar. Sende başlayan ışık artık çekirdek ailene, yakın çevrene bulaşmaya başlar. Ve onlardan daha geniş halkalara yayılır. Kariyer yolunda sağlam adımlarla ilerleyişin çalıştığın firmaya yansır ve belki bir çok gözlemcin tarafından dikkatleri çekerek, onlara örnek oluşturur. Aslında bireysel uyanışlar ve ilerleyişler hep yayılır. Bir kişinin kendine verdiği hediye vasıtasıyla iyileşmesiyle, bir çok kapı açılır, bir çok ilişki biçimi düzenlenebilir.

Yaşam koçu ile çalışarak kendin kadar ailene, ailen kadar çalıştığı firmaya katkıda bulunman kaçınılmazdır. Her insanın hayatının bir döneminde olsun kendini izlemesi, eksiklerini ve aşırılıklarını keşfetmesi, kendi şartlarına uygun ve kendi benliğiyle yolculuğa çıktığına emin olması gerekir. Farkındalıkla açtığın kapıların artık sonu gelmeyecektir, her seferinde bir adım daha ilerlemen, hayatında yolunda gitmeyen bir alanı daha düzeltmen artık senin için hiç araştırmadan, zorlamadan kolaylıkla ilerleyebileceğin kaçınılmaz bir süreç olacaktır. Ve etrafındakiler içinde aynısı olacaktır. Bakış açını biraz değiştirdiğinde dahi değişim başlayacaktır. Yaşam koçu aracılığıyla kendini keşfin tüm bu sonuçları verirken dilediğin ve sana yeterli zamanda seanslarını bitirebilirsin. Tekrar ihtiyaç duyduğun hayatının herhangi bir döneminde artık etkisini ve katkısını zaten bildiğin bu işbirliğine yaşam koçunla tekrar başlayabilirsin.