Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Tüm Ustalar

Kayıtlı 102 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Kamera Sistemleri Firmaları

Fatih Karabulut

ENES BOLUKOÇ

AFB GÜVENLİK SİSTEMLERİ

hakan aydın

25 yıldır sektörde kalitesini kanıtlamış tecrübeli teknik ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize h

Ali Çapar

Elektrik Elektronik ve Güvenlik Kamera Sistemleri Satış Servis ve Teknik Destek

MUSA KARALIOĞLI

Doğukan Hançer

CİHAN AKKOÇ

Akbek Yapı olarak biz, uzman ve deneyimli teknik kadromuz ile iç dekorasyon ve güvenlik sistemleri p

emrah çam

Elektrik elektronik güvenlik bilişim Üst düzey teknoloji hizmeti

Son gelen Kamera Sistemleri talepleri

4 kamera 1 ay kayıt süresi ahd sistem kablo görünmeyecek kaliteli işçilik
Kameralarımız göstermiyor
İstanbul / Kadıköy

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Kamera Sistemleri ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemi, rahat uyumanızı sağlayacak, evlerinizi ve mekanlarınızı gözetleyerek, güvenliğinizi sağlayacak bir sistemdir. Sizler de mekanlarınıza güvenlik kamera sistemi kurdurarak güvenli bir uyku çekebilir gözünüz arkada kalmadan tatile çıkabilirsiniz. Kamera sistemi kurulumu ile güvenlik ihlallerine anında müdahale edebilirsiniz. Konu güvenlik olduğundan kamera sistemlerinin seçimi ve kurulumu oldukça önemlidir. Kamera sistemlerinin etkin ve verimli kullanımı için profesyonel kişilerle çalışmak gerekir. Ustala.com’a ilan vererek tecrübeli güvenlik kamera sistemi firmalarına ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamlamalı ve ilanınızı vermelisiniz. İlanınıza gelen teklifleri değerlendirerek size en uygun firmayı tercih edebilirsiniz.

Kamera Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konu güvenlik olduğundan, kamera seçimi ve kurulumu önemlidir. Kamera seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri araştırmalı ve güvenlik kamera sistemini kurduracağınız yere en uygun kameraları seçmelisiniz.  Kamera sistemlerinin ihtiyacı karşılayacak şekilde projelendirilmesi gerekmektedir. Peki, kamera sistemi seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Sisteme ait hangi özellikleri bilmelisiniz? Vereceğimiz güvenlik kamera sistemi tavsiyeleri ile en uygun kamerayı seçebilirsiniz. Kamera sistemi seçimi üç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar; kamera seçimi, kayıt sistemi seçimi ve izleme sistemi seçimidir.

Kameranın Kullanım Alanı

Kamera sisteminin, yeri belirlenmeli ve ortam koşullarına göre kamera kasası seçimi yapılmalıdır. Dış ortamlarda kullanılan kameraların muhafazalı olması gerekmektedir. Kameralar iklim şartlarına karşı dayanıklı olmalıdır. Genellikle dış ortamlarda, IP kamera sistemlerine dahil olan bullet kamera veya muhafazalı kutu kamera kullanılmaktadır. Bu kameralar toz ve su teması gibi olumsuz koşullara karşı dayanıklıdır.

Kamera Çözünürlüğü

Kamera çözünürlüğü kullanım amacına göre önem taşımaktadır. Kaliteli görüntü istiyorsanız, yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera sistemi kullanmalısınız. Örneğin hakim olmanız gereken alan büyükse yüksek çözünürlüklü, zoom yapma özelliğine sahip güvenlik kamera sistemi kullanmanızı tavsiye ederiz. AVM ve halka açık yerlerde hırsızlık gibi olaylar fazla olduğundan, yüksek çözünürlüklü kameralar kullanmanız gerekmektedir.

Kamera Teknolojisi

Güvenlik kamera sistemi kurulurken, yalnızca üst yapının tasarlanması işe yaramayacaktır. Kablolama maliyetlerini aza indirerek kaliteli bir alt yapı kurmakta önemlidir. Örneğin, IP kameraların beslemesi için PoE (Power Over Ethernet – Ethernet Üzerinden Güç) teknolojisi kullanılabilir. Bu teknolojiye göre kameraların ihtiyacı olan enerji PoE üzerinden verilmektedir. Bu sayede elektrik kabloları için ayrı bir bütçe ayırmaya gerek kalmayacaktır. Güvenlik kamera sistemi kurulumunda bu tip ince detaylar oldukça önemlidir. Büyük projelerde büyük tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunun yanında  işçilikten de tasarruf edilmiş olacaktır.

Kameranın Ek Özellikleri

Kameranın konumlandırma özelliği ve kurulacağı yerin ışık yoğunluğu da önemlidir. Gündüz vakti, arka plandan gelen ışık fazla olabilir. Bu nedenle görüntülenmesi istenen nokta net algılanmayabilir. Daha net bir görüntü elde etmek amacıyla, WDR (Wide Dynamic Range), BLC (Back Light Compensation), HLM (High Light Masking) gibi ışık patlamalarını engelleyen teknolojiler kullanılmalıdır. Gece görüşünün önemli olduğu noktalarda, ICR (IR Cut Filter) veya IR LED’li kameraların kullanılması gerekmektedir. IR spotlar da kameraların görüş açısı içerisinde gerekli ışık değerini sağlamak için kullanılabilir.

Görüntü Kayıt Sistemi

Kayıt sistemi için güvenlik kamera sistemi çözünürlüğü, kaç fps(saniyedeki kare sayısı) değerinde ve kaç gün kaydedeceğinin belirlenmesi gerekmektedir.

Kamera Harici Kayıt Birimleri 

Güvenlik kamera sisteminde, kayıt cihazı kapasitesinin yetersiz gelmesi durumunda genişleme üniteleri kullanılabilir. Genişleme üniteleri en uygun çözüm olacaktır. Bu üniteler analog veya IP sistem olmasına bakılmaksızın doğrudan uyumlu kayıt cihazlarına bağlanabilmektedir. CCTV’lerde kayıt cihazlarına yerleştirilen hard disklerin arızalanması sonucu veri kaybı oluşabilir. RAID teknolojisi kullanılarak bu duruma çözüm bulunmuştur. Yedekleme ve performans tercihlerine göre hangi RAID teknolojisinin kullanılacağı belirlenir. Örneğin,  RAID1 teknolojisinde sadece aynalama yöntemi kullanılmaktadır. RAID1 az sayıda disk bulunan güvenlik kamera sistemi için idealdir. RAID5 sistemi daha karmaşık ve büyük sistemlerde kullanılmaktadır. Bu tip sistemlerde veriler en az 3 diske atılmaktadır.

Güvenlik kamera sistemi seçerken yalnızca kurulum üzerinde düşünmek yetersiz kalabilir. Satış sonrası hizmetlerde büyük önem taşımaktadır. Satın almaya karar verdiğiniz ürünlerin arıza yapma sıklıklarını araştırmalı ve servis hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Arıza durumlarında kısa süre içerisinde servis ve yedek parça hizmeti sağlanabilmelidir.

İzleme Sistemi Seçimi

Optimum İzleme

Güvenlik kamera sisteminde, optimum izleme yapılabilmesi için sistemin büyüklüğü ve ihtiyaç miktarı belirlenmelidir. Örneğin 72 kameralık bir sistemde tüm kameraları 17’’ izlemeniz zor olabilir. Bu durumda 32’’ CCTV ekranlar kullanmanız daha faydalı ve verimli olacaktır. Güvenlik kamera sisteminde, sürekli izleme için genellikle 42’’ monitörler CCTV konsollarına yerleşecek şekilde ayarlanmalıdır.

Kamera Sistemi Kurulumu

Güvenliği sağlamak amacıyla en çok kullanılan araç, güvenlik kamera sistemidir. Amaç güvenliği sağlamak olduğundan, proje aşamasından kamera montajına kadar tüm süreçler oldukça önemlidir. Bu nedenle kamera proje ve montajı konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Ustala.com ile tecrübeli güvenlik kamera sistemi firmalarına ve kamera sistemleri ustalarına ulaşabilirsiniz.

Güvenlik kamera sisteminin montajına geçilmeden önce yerleri belirlenmelidir. Kamera montajı yapılacak yer ile görüntülenecek alan arasında engel bulunmamalıdır. Bunun yanında kameraların ışığı doğrudan almadığı yerler tercih edilmelidir. Kameraların konulacağı yer belirlendikten sonra dijital kayıt cihazının konulacağı yer belirlenmelidir. Dijital kayıt cihazının yeri monitöre yakın ve kablolama doğrultusunda seçilmelidir. Güvenlik kamera sistemi, kablolama işlemleri bittikten sonra sistem kamera montajı yapılabilir. Kamera uç bağlantıları yapılır. Bu bağlantılar sonrasında ses, görüntü ve güç iletimi yapılabilir.

Güvenlik kamera sistemi, bağlantıları yapıldıktan sonra bazı sistemlerde DVR cihazının harddisk bağlantısı yapılabilir. Güvenlik kamera sistemi hard disk bağlantısı, DRV içerisinde hard diskin bulunmadığı durumlarda yapılabilir. DVR içerisindeki harddiskin, data ve besleme bağlantıları yapıldıktan sonra görüntüleyici bağlantısı yapılabilir. Güvenlik kamera sistemi, görüntülerinin izleneceği cihazlar ile DVR üzerindeki VGA, HDMI çıkışları arasındaki bağlantı gerçekleştirilerek güvenlik kamerası sistemi kurulumu tamamlanmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemi Fiyatları  

Güvenlik kamera sistemi, fiyatları seçeceğiniz ürünlerin kalitesine, sistemin kullanılacağı alanın büyüklüğüne, malzeme sayısına, montaj sırasında çalıştırılacak personel sayısına, projenin büyüklüğüne ve ihtiyaçlara göre değişmektedir. Öncelikle kamera sistemlerini ne için kullanacağınızı belirlemeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Maliyeti düşürmek için amacınıza ters düşen kamera sistemlerini kullanmamalısınız. Örneğin, gece görüşüne ihtiyacınız var ise sırf maliyetin düşmesi için gece görüşü düşük bir kamera tercih etmemelisiniz. Odak noktası güvenlik olan bu sistemler özenle seçilmeli, projelendirilmeli ve montajı düzgün yapılmalıdır. Kamera fiyatı belirttiğimiz parametrelere bakarak değişebilir. Kamera sistemi kurulumu ve montajı da fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. İhtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde firmaya raporlamalısınız. Elbette güvenlik kamera sistem kurulumlarında tecrübeli firmalar ile çalışmak önemlidir. Ustala.com’a üye olarak en tecrübeli firmalara ulaşabilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemi firmaları, Ustala.com ile müşterilerinize hızlıca ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra müşteri ilanlarını inceleyebilir ve size uygun ilanlara teklif verebilirsiniz. Böylece daha fazla müşteriye zahmetsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak işlerinizi büyütebilirsiniz. Dijitalleşen dünyada sizlerde yerinizi alabilir ve firmanızın geleceğini düşünebilirsiniz.