İç Cephe Boya

İstanbul Beylikdüzü İç Cephe Boya

İstanbul İç Cephe Boya

Tüm Ustalar

Kayıtlı 493 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Beylikdüzü İç Cephe Boya Firmaları

murat nizam

Son gelen Beylikdüzü İç Cephe Boya talepleri

Tavan boyama ,duvar boyama yaptırmak istiyorum 2+1 odalar hemen cvp verirseniz sevinirim
Elazığ / Merkez
2±1 80 metre kare iş daire mazeme marsshal maximum olcak
İstanbul / Eyüp
60metrev üç oda. Sadece duvar vetavan boya
İstanbul / Ümraniye

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

İç Cephe Boya ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

İç Cephe Boyacısı

İç cephe boyaları, binaların iç duvar yüzeylerini ve tavan yüzeylerini estetik bir görüntüye kavuşturmak amacıyla istenilen renkte seçilecek boyanın fırça, rulo veya boya makineleri boyanan bir duvar kaplama işlemidir. İç cephe boya uygulamalarında performansın yüksek olması için işten anlayan bir usta ve kaliteli boya malzemeleri ile çalışmak gerekmektedir. İşi ehli, güvenilir bir ustayla çalışmak için Ustala.com’a ilan verebilirsiniz.

Hatalı yapılan iç cephe boya işleminde zamanla dökülmeler ve çatlaklar yaşanabilir. İstanbul iç cephe boyacı seçiminizde boyanın genel özelliklerinden anlayan bir boyacı seçmeye dikkat etmelisiniz.

İç cephe Boya Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç cephe boya uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Eğer yeni bir fırça kullanılıyorsa astar kullanılarak uçları açılmalıdır. Fırça, boyaya kıllarının yarısı girecek şekilde sokulmalı, ara verilen zamanlarda fırça boyanın içinde bırakılmamalıdır. Boya işlemi bittikten sonra fırça temizlenmelidir. 

Kullanılan boya türü plastik boya ise su, sentetik boya ise tiner veya terebentin kullanılarak temizlenmelidir. Fırçalar kuru muhafaza edilmeli ve tekrar kullanılması durumunda bir süre suyun içinde bırakılmalıdır. İstanbul iç cephe boyacısı, tavan boyarken rulo fırça kullanmalıdır. Rulo kullanımı boya işlemini hızlandıracaktır. Rulo, boyaya daldırıldıktan sonra fazlasının alınıp duvara öyle sürülmesi gerekmektedir. Rulolarda tıpkı fırçalar gibi kullanımdan sonra yıkanmalıdır. Rulolar tekrar kullanılacağı zaman tiner ve su ile tekrar nemlendirilerek kullanılmalıdır. İç cephe boyamaları önce yukarıdan başlamalı ve aşağı doğru inilmelidir. Yüzeye tek kat boya uygulanmamalıdır. İki kat ince boya kullanılmalıdır. Geniş yüzeylerde ruloya uygun bir sap kullanımı işleri kolaylaştırır.

İç cephe Boyaların Genel Özellikleri

İç cephe boya özellikleri kullanış amacı nedeni ile önemlidir. Duvar için üretilen boyalar başka zeminlerde kullanılamaz. Kullanılması durumunda istenilen etkiyi vermez. Mobilya üretiminde kullanılan boyalar da iç cephe boyası olarak kullanılamaz. Üretilen her boyanın kullanılacağı yüzey, kullanım özellikleri dikkate alınarak belirlenir. Bu özelliklere göre üretilen boyalar, tekniğine uygun bir şekilde uygulandığında istenilen sonuç elde edilebilir. Boya yüzeye uygulandıktan sonra ışık geçirmez hal alır. Boyacı ustasının, boyadan beklentileri önemli bir detaydır. Bir boyadan beklenen özellikler;

- Beyazlık

- Örtücü özelliğinin kuvvetliliği

- Su bazlı olması

- Kolay uygulanabilirliği

- Ekonomik olması

- Renkleri

- Sarfiyat

İç cephe Boya Çeşitleri

Su Bazlı Boyalar

Su ile inceltilebilen boyalara su bazlı boyalar denmektedir. Su bazlı boyaların özellikleri şunlardır;

- Kokusuzdurlar.

- Silinebilir yapıları vardır.

- Uygulaması kolaydır.

- Hızlı kurur.

- İnsan ve çevre sağlığına uyumludur.

- İkinci kat boya 2 saat içinde uygulanabilir.

- Boyanan mekânlar 2 saatlik bir süre zarfı sonrası kullanılabilir.

 Su bazlı boyalar da kendi içerisinde farklı özelliklere göre sınıflandırılır. Bunlar;

Mat Boyalar

Halk arasında “plastik boya” olarak bilinir. Kaygan değillerdir. Tam olarak silinemez, bu da ıslak bir bez ile yaptığınız silme işleminden sonra boyada renk atmalarına sebep verir.

Yarı Mat Boyalar

Bu boyalara saten boya adı da verilir. Saten boyaların yüzey hatalarını gizleme özelliği vardır. Bu yüzden genellikle macun ya da alçı ile düzeltilmiş dekoratif amaçlı olarak uygulanabilir. Kaygan yapıda olduklarından silinebilir boya türlerindendir. Suyu itme özelliği sayesinde boyanın suyu emmesine izin vermez. Böylelikle silinen leke boyaya bulaşmamış olur.

Sentetik Boyalar

Sentetik tinerle inceltilebilen boyalara sentetik boya denir. Sentetik boyalar “yağlı boya” olarak da bilinir. Sentetik boyalar, güneş ışınları, hava kirliliği, nem, su gibi zarar verici olabilecek şartlara dayanıklıdır. Bu boyalar su geçirmediği halde nefes alma özelliği ile duvardaki nemi dışarı atabilir. Sentetik boyalar dış cephelerde de kullanıldığı takdirde her türlü hava şartına dayanıklıdır. Kolay silinebilir bir yapıya sahiptir.

Selülozik Boyalar

Selülozik tiner ile inceltilebilen boyalara selülozik boya denir. Bu boyalar, duvar üstündeki hava kanallarını tıkadığı için iç cephede çok tercih edilmez. Genellikle metal ve ahşap yüzeyler için kullanılır. Hem daha sağlıklı olması, hem de maliyetin düşürülmesi için astarlama işlemi mutlaka yapılmalıdır.

Vernikler

Pigment içermeyen katkı maddelerinden oluşan ve uygulandığı yüzeylerde saydam bir katman meydana getiren boyaya vernik denir. Vernikler kendi içerisinde bazı çeşitlere ayrılır. Bunlar;

- Sentetik

- Selülozik

- Poliüretan

- Polyester

- Akrilik

Vernikler genellikle ahşap zeminler üzerinde kullanılır. Koyu, normal, akıcı ve çok akıcı olmak üzere dört kıvamda vernik bulunur.

İstanbul'da iç cephe Boya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzeye ve mekana uygun boya seçimi oldukça önemlidir. İç cephelerde kullanılan boyalar, dış cephe boyalarına göre farklıdır. Yüzeye en uygun boya müşterinin bilgilendirilip onayı alındıktan sonra seçilir. iç cephe boyalarından bazıları silikon bazlı olabilir. Silikon bazlı olanlar silinebilir boyalardır. Boyayı inceltmek için kullanılacak olan malzemenin de yüzeye uygun olması gerekmektedir. Boya alınırken kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Boya piyasasında farklı kalitede boya, vernik, astar gibi malzemeler bulunabilir. Daha iyi sonuç almak ve maliyeti düşünmek açısından kaliteli malzeme almak etkili olur. Boya seçilirken, ilgili ürünün Türk standardına uygun olması gerekmektedir. Boyanın üzerinde bulunan "TS" nosu ve TSE işareti boyanın denetim altında üretildiğinin göstergesidir.

İstanbul'da iç cephe Boya Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Boyanın rengi en az kalitesi kadar önemlidir. Renklerin farklı tonları, farklı reaksiyonlara sebep olur. Boya seçimi yapılmadan evvel farklı boya firmaları tarafından hazırlanmış olan boya kartelalarını dikkate alarak seçim yapılması, renkler ayarlanarak istenilen atmosferin yakalanması sağlanabilir. Renkler inşalar üzerinde farklı duygular oluşturabilir. Bunlar;

- Mavi ve mor sakinleştirir

- Beyaz saflık ve ruha parlaklık verir.

- Sarı hem ikaz hem neşe anlamına gelir

- Kahverengi istikrar ve kararlılıkla ilişkilendirilir.

- Koyu tonda kırmızı sinirin, yumuşak pembe ise sakinliğin sembolüdür.

- Koyu turuncu heyecanın

- Siyah ise depresifliğin sembolüdür.

Sıcak Renkler

Boyanacak mekânın konumu da renk seçiminde önemlidir. Eğer boyanacak kısım kuzeye bakıyorsa sıcak renklerle boyanmalıdır. Kırmızı, sarı, turuncu gibi renkler sıcak renklere örnek verilebilir.

Soğuk Renkler

Boyanmak istenen mekân güneye bakıyorsa soğuk renklerin kullanılması önerilir. Mavi, mor, yeşil, gri gibi renkler soğuk renklere örnek olarak gösterilebilir.

Uyumlu Renkler

Renk çarkında yan yana geldiğinde uyum içinde görünen renkler insanda bir ahenk uyandırır. Bu renkler insanda rahatlamaya yol açar.

Zıt Renkler

İnsanda zıtlık hissi uyandıran renkler zıt renklerdir. Örneğin siyah-beyaz birbirlerine zıt renklerdir. Bu tip renkler birbirlerini tamamlayarak kullanılabilir.

İstanbul'da iç cephe boya uygulaması sektöründe aktif olarak çalışıyorsanız yeni müşterilerinizle ustala.com üzerinden kolayca iletişime geçebilirsiniz. Binlerce ilan arasından yaptığınız işe ve bulunduğunuz lokasyona en uygun olanına hemen teklif vererek işe koyulabilirsiniz. Kendinize en uygun işi seçerek kazancınızı katlayın. Binlerce farklı müşteri profiline ulaşarak, firmanızın adını daha fazla duyurabilirsiniz.