Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf Çekimi

Tüm Ustalar

Kayıtlı 22 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Fotoğraf Çekimi Firmaları

murat büyükcolpan

Buket Çelikyürek

Doğukan Hançer

Zeynep Albayrak

Yucel Cakiroglu

İhsan Yürekli

Muhammet akar

Ali ERTURAN

Hakan Dilber

Son gelen Fotoğraf Çekimi talepleri

dış çekim çift resmi çekimi
İstanbul / Bayrampaşa
20 adet kıyafet çekilecek. 2 bayan model ile stüdyoda çekilmesi gerekiyor
Bursa / Nilüfer
6 eylül pazar 14.00 için
İzmir / Karşıyaka

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Fotoğraf Çekimi ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Fotoğraf Çekimi

Fotoğrafçı

Doğarken, doğum günü kutlarken, mezun olurken, evlenirken bu en özel ve en mutlu günlerimizde yaşadığımız anları ölümsüzleştirecek bir fotoğrafçıya ihtiyaç duyarız. 

Yeni bir firma açılışında, ürünlerimiz oluştukça ürün fotoğrafçılığına, lansman ve toplantılarımızda bir fotoğrafçıya ihtiyaç duyarız.

Yaratıcı bakış açısıyla teknik bilgisini birleştirerek doğru anı doğru kareye sığdıran fotoğrafçılar bu aşamalarda çok iyi işler çıkarırlar. En özendiğiniz gününüzü ölümsüzleştirecek profesyonel fotoğrafçılara Ustala.com’a ilan vererek ulaşabilirsiniz. 

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişiler fotoğrafçı olur. Ve zaman içerisinde kendi uzmanlık alanlarını, ilgi alanlarına uygun biçimde oluşturur ve geliştirirler. Moda fotoğrafçısı, portre fotoğrafçısı, doğum fotoğrafçısı, ürün fotoğrafçısı gibi farklı bölümleri vardır.

Fotoğrafçı seçerken eğitimine olduğu kadar, tecrübelerine ve daha önce yaptığı işlere bakmamız gerekir. Doğru ilgi alanına yönelik fotoğrafçı seçimi daha iyi sonuçları almamızı sağlar.

Fotoğrafçı aranıyor derken fotoğrafçı fiyatlarının değişkenliğini göz önünde bulundurmalısınız. Kendi bütçenize uygun fotoğrafçı fiyatları için araştırma yaparken bu fiyatların fotoğrafçının bilgisine, tecrübesine ve sahip olduğu ekipmanlara göre değiştiğini aklınızdan çıkarmayın. Ustala.com’a ilan verirken çalışmak istediğiniz fotoğrafçıdan beklentilerinizi tam olarak belirtirseniz gelecek olan fiyat teklifleri de ona göre olur. Profesyonel fotoğrafçılardan gelecek olan fiyat tekliflerinden bütçenize uygun olanıyla hemen çalışabilirsiniz. 

Fotoğrafçının Görev Tanımı Nedir?

Müşteriyle görüşerek müşterinin ihtiyaç duyduğu fotoğrafları ve kullanım alanlarını doğru belirleyen fotoğrafçı, daha sonrasında bunların nasıl çekilmesi gerektiğini ve kompozisyonunu belirler. Gerekli kamera, ışık, objektif gibi donanımları belirleyerek hazır eder. Gerekiyorsa ek objeleri ve arka planları hazırlar.

Müşteriyle doğru iletişim kurarak çekim anlarında rahatlatmayı ve doğru yönlendirmeyi başarabilmesi iyi işlerin çıkmasında en önemli faktörlerdendir.

Doğru ışığı yakalamak için doğru donanımları doğru anlarda kullanması gereken fotoğrafçılar gerekli zamanlarda bir ekiple çalışır. Işıkçı, grafik tasarım uzmanı, sanat yönetmenleri gibi farklı uzmanlık alanlarına projeye göre ihtiyaç duyabilirler.

Düğün ve Nişan Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Düğün ve nişan gibi organizasyonlar hayatımızın en önemli organizasyonlarıdır. Bu organizasyonlar için her şeyin mükemmel olmasını isteriz. Ve tabi bu anların fotoğraflarla ölümsüzleşmesini. Uzun yıllar sonra tekrar tekrar bakarak anılarımıza gülümseyeceğimiz, çocuklarımıza, torunlarımıza göstereceğimiz bu fotoğraflar en iyi şekliyle çekilmeli. Ancak tek tip, birbirinin aynısı fotoğraflara sahip olmak yerine kendi tarzınızı yansıtacak fotoğrafları çektirmeniz en iyisi olacaktır. O zaman o fotoğraflar çekildiği an içinize sunar ve baktığınız her an aynı heyecanı doğurur.

Düğün fotoğrafçısını seçerken sahip olduğu ekipmanlara dikkat etmeliyiz. Doğru açıları yakalayabilmesi, doğru ışığı alabilmesi için fotoğrafçının belli ekipmanlara ihtiyacı vardır. Son zamanlarda trend olan drone çekimi ekstra maliyet demektir. Bu çekime gerçekten ihtiyacınız var mı bunu belirledikten sonra, seçtiğiniz fotoğrafçı bu ekipmana sahip mi bunu da öğrenmelisiniz. Düğün fotoğrafçısı arıyorsanız Ustala.com’a ilan verebilirsiniz. 

Fotoğraf portfolyosuna bakarak bir fikir edinebilirsiniz. Fotoğrafçıların tarzı genel olarak farklıdır. Ne tarz bir çekim istediğinize karar verdikten sonra kafanızdaki tarza uygun seçimler yapabilirsiniz. Daha öncesinde tarzını keşfeder ve beğenine uygun olan fotoğrafçıyı seçerseniz işin sonunda bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Fotoğraf çekim türleri açık hava çekimi, düğün hikayesi çekimi, su altı çekimi gibi bir çok trend çekim türü mevcut. Siz hangi çekimleri yaptırmak istiyorsunu buna karar verdikten sonra fotoğrafçınızla bu çekimi yapıp yapamayacağı üzerine konuşun.

Fotoğrafçı fiyatlarını en başından net bir şekilde konuşun. Fiyata nelerin dahil olduğunu, süre kısıtlamasını, basılı olarak nelere sahip olacağınızı öğrenin.

Doğum Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Hayatımızın en özel sayılı anlarından biridir doğum anı. Doğum anı, öncesi ve sonrası her aşamasıyla fotoğraflanması istenir. Bu fotoğraflar uzun yıllar saklanıp, çocuk büyüdükçe onun içinde merak uyandıracak hoş anılardır. Hepimiz en iyi fotoğrafların ortaya çıkmasını isteriz. 

En iyi doğum fotoğrafları için fotoğrafçı seçerken dikkat etmeniz gerekenlerin en başında anneyle fotoğrafçının uyumu gelir. Çok özel olan bu anınıza ortak edeceğiniz fotoğrafçının sizinle size iyi gelen ve rahatlatıcı bir iletişim kurması şarttır. Ne tarz çekimler istediğinizi, hayalinizdeki konseptleri ve ne kadar özelinize girmesini istediğinizi en başından netlikle konuşmalısınız. 

Doğum fotoğrafçısı yasal olarak bu işi yapmaya yetkisi olan biri olmalıdır, işinin inceliklerine hakim, tecrübe sahibi, gerekli eğitimi almış olmalıdır. 

Doğum fotoğrafçısının daha önce çektiği fotoğraflara bakın ve size en yakın gelen fotoğrafçılarla görüşün. Doğum fotoğrafçısı 24 saat ulaşılabilir olmalıdır çünkü doğum her an gerçekleşebilir. Doğum fotoğrafçısının anlaştığı iki anne adayının aynı anda doğum yapma ihtimaline karşın mutlaka alternatif gösterdiği hazır bir ekip üyesi olmalıdır.

Ürün Fotoğrafçılığı

Dijital pazarlama sektörü büyüdükçe ürün fotoğrafçılığı gereksinimi de arttı. Artık ürünlerinizi pazarlamak için dijital pazarlamaya ve dijital pazarlama için ürün fotoğrafçısına ihtiyacınız var. Görsellerinizin kalitesine göre satışlarınız artacağı için fotoğraflarınızın çekimleri önemlidir.

Ürünleriniz aynı zamanda firma profilinizi yansıtır. Bunun için doğru bir ekip ve doğru ekipmanlarla çalışmalısınız. Ürün fotoğrafçısı fiyat araştırması yaparken bunu göz önünde bulundurmalısınız. En başarılı sonuçlara en profesyonel fotoğraflarla ulaşabilirsiniz.

Konsept Fotoğraf Çekimi

Konsept fotoğraflar bir kavram üzerine odaklanır. Bu kimi zaman bir renk, kimi zaman bir hikaye, kimi zaman bir film olabilir. Arka fon seçimi, obje seçimleri, kıyafet seçimleri, mekan seçimi ve benzerleri bu konsepte göre yapılır. Ve bu konsept doğrultusunda fotoğraflar çekilir. Fotoğrafçı seçimi yaparken kafanızda belirlediğiniz konseptleri konuşabilir veya kendisinden fikir isteyebilirsiniz.

Konsept fotoğraf çekimleri en çok yeni doğan bebeklerde ve çocuk doğum günlerinde kullanılır. Konsept fotoğraf çekimi bebeğin 15 günlük halleri civarlarına programlanır. Bebeğin en huysuz olabileceği zaman dilimleri, her an uykuya meyilli halleriyle çekimler oldukça zorludur. Mümkün olan en hızlı şekilde çekilmeli, gerekiyorsa başka bir zamana ertelenmelidir.

Çocuk doğum günlerinde ise çocuklar genellikle hazırlanan eğlenceli ortam ve eğlenceli kostümler içerisinde kendilerini iyi hissederler ve çekim esnasında oldukça uyumlu davranırlar.

Nişanınız ve düğününüz içinde farklı konseptler belirleyerek konsept fotoğraflar çektirebilirsiniz. Sonbahar konsepti, ilkbahar konsepti gibi doğadan faydalanacağınız açık hava fotoğraflar ile hoş bir albüm oluşturabilirsiniz. Lunapark içerisinde çok hoş fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Kumsalda fotoğraflar konusunda fotoğrafçınızla konuşabilirsiniz. 

Amacınıza ve isteklerinize uygun fotoğraflar çektirmek için bir fotoğrafçı aranıyor ilanı vermeden önce kendi isteklerinizi doğru belirleyin. Görüştüğünüz fotoğrafçılarla isteklerinizi ve amacınızı net bir biçimde konuşun. Fotoğrafçıyla aranızda ki uyuma, iletişim bütünlüğüne özen gösterin. Fotoğrafçının size ayırabileceği yeterli vakti olup olmadığına dikkat edin. Portfolyosuna, ekipmanlarına, eğitimine ve tecrübelerine dair bilgi edinin. 

Seçtiğiniz fotoğrafçıyla birlikte yola çıktıktan sonra beğenileriniz ve beğenmedikleriniz konusunda açıkça konuşun, farklı taleplerinizi açıkça belirtin ve samimi bir iletişim kurun. Fotoğrafçınızın ne istediğinizi tam olarak anlayabilmesi ve ortaya çıkarabilmesi için kendisine yardımcı olun.

Fotoğrafçı fiyatlarına göz atarken en özel gününüz olduğunu, bu fotoğrafların sizin için önemini göz önüne alarak bütçenize uygun ama istediğiniz fotoğrafları çıkaracak fotoğrafçıyı seçmeye özen gösterin. Fotoğrafçının daha önce çekmiş olduğu fotoğraflar, sizin özel gününüzde çekebileceği fotoğraflar için örnek teşkil edeceği için mutlaka ön araştırmanızı yaparak tarzınıza uygun fotoğrafçıyı bulun.