Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Tüm Ustalar

Kayıtlı 20 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Epoksi Zemin Kaplama Firmaları

Batuhan Kaplan

yavuz Teknizli

Erdal Tekin

SYK TEKNOLOJİ AŞ

Rabia ÇELİK

Aydın oyitü

beta izolasyon

nurullah ünal

Rıdvan Yaman

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Epoksi Zemin Kaplama ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Kaplama ile Zeminleri Güzelleştirin 

Epoksi, günümüzde oldukça tercih edilen bir zemin kaplama üründür. Sizlerde evlerinizde, iş yerlerinizde kullanışlı ve uzun ömürlü zemin kaplama ürünlerine sahip olmak istiyorsanız epoksi zemin kaplamayı tercih edebilirsiniz. Ustala.com’a girerek üye olabilir ve ilanınızı verebilirsiniz. İlana çevrenizdeki epoksi zemin kaplama firmalarından teklif alarak değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz. Uygun gördüğünüz firma ile anlaşarak konforlu zeminlere kavuşabilirsiniz. 

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir reçinedir. Epoksi zemin kaplama, sahip olduğu özellikler sayesinde en iyi sızdırmazlık özelliklerine sahip üründür. Epoksi zemin kaplama, epoksi reçinesi ve kürlenme ajanından meydana gelmektedir. Böylece zamanla özelliklerini kaybetmezler uzun kullanım imkanı sağlarlar. Özellikle dışarıdan gelebilecek, kimyasal ve fiziksel etkilere dayanıklı olmaları sebebiyle uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilirler. Bazı epoksi zemin kaplama ürünlerinde 25 yıla kadar kullanım sağlanabilir. Elbette kullanım şartları ve kaplamanın kullanıldığı yerler kullanım ömrünü etkileyecektir. 

Epoksi Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama, suya, kimyasal ürünlere ve aside karşı dayanıklı bir malzemedir. Sürtünmeye, aşınmaya ve fiziksel etkilere karşı oldukça dirençlidir. Yüzeyi kolay kir tutmaz ve temizlenmesi kolay ürünlerdir. Bunların yanında yüzeyi kaymaz bir yapıya sahiptir. Kokusuz ve hijyeniktir. Ayrıca bakteri oluşumunu ve çoğalmasını engeller. Kuvvetli yapıştırma gücü vardır. Dekoratif uygulamalar için oldukça geniş bir renk portföyü bulunmaktadır. Estetik bir görünüme sahiptirler. Uygulandıkları mekana görsel anlamda zenginleştirirler. Uzun ömürlü ve izolasyon özelliğine sahiptirler. Uygulama süresi kısadır. 

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır? 

Epoksi zemin kaplama, birçok yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Beton üzerinde, ahşap, metal, saç kaplamalarda, seramik, fayans üzerinde, masa ve sehpa üzerinde kullanılabilir. Ayrıca epoksi zemin kaplama sağlam, kullanışlı ve kir tutmayan özelliğe sahip olduğundan fabrika ve depo gibi yerlerde de tercih edilmektedir. Atölyelerde, talaşlı imalathanelerde, soğuk hava depolarında, hijyenik olmasından dolayı mandıra, hastane ve gıda üretim yerlerinde kullanılmaktadır. 

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Epoksi zemin kaplama, günümüzün en çok kullanılan zemin kaplama ürünlerindendir. Hem kullanışlı hem de dayanıklı bir kaplama çeşididir. Epoksi zemin kaplama nasıl yapılır? Sorusunun yanı sıra yapım esnasında uygulanması gereken işlemlerden bahsedeceğiz. Zemin kaplama işlemini yaptırmak için profesyonel bir ekiple çalışmak çok önemlidir. İşlem sırasında karşılaşılacak sorunlara hızlı ve pratik çözümler üretilmelidir. Bu nedenle işlem öncesinde keşif ve iş planı yapılmalıdır. Zeminde bozukluklar ve yamukluklar var ise işlem öncesinde mutlaka düzeltilmelidir. Keşif sırasında kullanılacak malzemelerin miktarı belirlenmelidir. Ustala.com üzerinden uzman ekiplere ulaşabilirsiniz.

Kaplama yapılmadan önce zemine uygun ürünlerin seçilmesi önemlidir. Ustala.com üzerinden bulacağınız firmalar ürün seçimi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Dayanıklı epoksi zemin kaplamalar trafik ve fiziksel kuvvetlerin yüksek olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Otopark ve fabrika gibi alanlarda portakal desenli epoksi zemin kaplama ürünleri kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri malzemenin kalınlığıdır. Yeterince kalın yapılması daha dayanıklı olması anlamına gelmektedir. Estetik epoksi zemin kaplama ürünleri ise mağaza, düğün salonu ve AVM gibi yerlerde kullanılmaktadır. Epoksi boya uygulamaları da zemin üzerine uygulanabilmektedir.

Zemin etüdü ve planlama iyi yapılmalıdır. Profesyonel ve tecrübeli zemin kaplama ustaları titizlikle her ayrıntı üzerinde çalışmaktadırlar. Ustala.com üzerinden tecrübeli ustalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle karşılaşılan problemlerin çözümlenmesi ve işlerin doğru planlanması konusunda tecrübe oldukça önemlidir. 

Zemin Etüdü ve Temizlenmesi 

Epoksi zemin kaplama öncesinde zeminin kaplamaya uygun olması gerekmektedir. Zemin incelendikten sonra varsa kusurlar giderilmeli ve zeminin düz olmasına özen gösterilmelidir. Öncesinde yapılan halıfleks, parke ve fayans gibi uygulamalar zeminin dokusunu bozmuş olabilirler. Bu aşamada ustaların çalışması ve uyumu çok önemlidir. Özellikle zemindeki yağ ve kirler giderilmelidir. Zemin tamamen temizlendikten ve kusurlar giderildikten sonra kaplama işlemine başlanabilir.

Kaplama öncesi astar uygulaması yapılmalıdır. Zemini düzleştirmek ve epoksi kaplama yapabilmek için ilk kat astar atılır. Epoksi boya işlemlerinde ilk kat şeffaf olarak değerlendirilebilir. Bir süre astar uygulamasının kuruması beklenmelidir. Bu süre içerisinde zeminin kirlenmemesine özen gösterilmelidir. Astar uygulaması, epoksi zemin kaplamanın sağlam ve düzgün olması için oldukça önemlidir. Epoksi ne kadar düzgün ve kusursuz bir zemine uygulanırsa o kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. 

Astar işleminden sonra sizin tarafınızdan seçilen epoksi ürün zemine uygulanacaktır. Örneğin portakal desenli epoksi zemin kaplama uygulamalarında yeteri kadar kat atıldıktan sonra üzerine rulo yardımıyla desen verilmektedir. Bunun sebebi kayganlığı önlemektedir. Epoksi uygulamalar isteğe bağlı olarak mat veya parlak şekilde uygulanabilir. Epoksi kaplamanın son katına şeffaf epoksi reçine uygulanarak zeminin daha estetik olması sağlanabilir. Müşteri ihtiyaçlarına göre tasarımlar ve uygulama biçimleri değişebilir. Her kat uygulandıktan sonra kuruması beklenmelidir. Kuruma süresinde zemine hiçbir şekilde temasta bulunulmamalıdır. Ustala.com üzerinden firmalara kolaylıkla ulaşarak ihtiyaçlarınızı anlatabilir ve mekanlarınıza uygun kaplama çözümlerine kavuşabilirsiniz. 

Epoksi Boya Nasıl Hazırlanır? 

Zemin üzerinde farklı desenler ve tasarımlar isteniyorsa epoksi boya işlemine başvurulabilir. Epoksi boya hazırlanırken, epoksi reçine, epoksi sertleştirici ve pasta uygulanır. Zeminde istenen özelliklere göre bu üç malzeme karıştırılmalıdır. Burada hazırlığın iyi bir şekilde yapılması önemlidir. Uygulanacak oranlar doğru tespit edilmelidir. Son karışım ise pasta yani epoksiye verilen rengin karıştırılması şeklinde meydana gelmektedir. Metalik epoksi uygulamalarında ustanın tecrübeli olması çok önemlidir. Metalik epoksi boyalar zeminde derinlik sağlayarak etkileyici bir görünüm sunmaktadır. 

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları 

Epoksi zemin kaplama için dayanıklı ve kaliteli ürünlerin seçilmesi oldukça önemlidir. Epoksi kaplama için ürünler kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Müşteri ihtiyaçları, kullanılacak malzemelerin çeşidi, kullanılacak malzemelerin miktarı ve tasarım fiyatları etkilemektedir. Doğru malzeme kullanılarak yapılan uygulamalar, uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır. Böylece maddi anlamda tasarruf elde edilebilir. Malzemelerin yanı sıra epoksi uygulamasını yapacak ustanın ve ekibinin tecrübesi de kaliteyi etkilemektedir. Uatala.com ile alanında uzman ustalara ve firmalara rahatlıkla ulaşabilir, yepyeni ve eşsiz mekanlara kavuşabilirsiniz.   

Fiyatları en çok etkileyen faktör, uygulanacak alanın genişliğidir. Keşif yapılarak alanda ne kadar malzemenin kullanılacağı belirlenmelidir. Malzemelerin doğru bir şekilde hesaplanması maliyetten zarar etmenizi engelleyecektir. Fiyatlar, malzeme kalitesi, malzeme miktarı, alanın büyüklüğü ekibin tecrübesi, uygulamanın zorluk derecesi, zeminin durumu ve gerekli zemin temizleme işlemlerine göre değişmektedir. 

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmaları tercih ederek uzun vadeli sağlam zeminlere sahip olabilirsiniz. Temizliği kolay, fiziksel kuvvetlere karşı dayanıklı zeminler için ustala.com’u ziyaret edin ve hayallerinize kavuşun!

Epoksi zemin kaplama firmaları ve tecrübeli ustalar, ustala.com’a üye olarak müşterilerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra çevrenizdeki müşteri ilanlarını inceleyebilir uygun gördüğünüz ilanlara anlık teklif verebilirsiniz. Müşterilerle kolay ve hızlı iletişim kurarak daha fazla kazanç elde edebilir ve reklam gelirlerinden tasarruf edebilirsiniz. Puanlarınızı arttırarak daha fazla müşterinin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. İşlerinizi ileriye taşımak için ustala.com’u tercih edin ve gelişin!