Çilingir

Çilingir

Çilingir

Tüm Ustalar

Kayıtlı 115 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Çilingir Firmaları

TEPE NAUTİLUS ANAHTAR

Serkan inan

Doğukan Altunsoy

Gürkan Aybakan

mesut günay

Afyon çilingir Hanönü anahtar

➕7/24➕ 0554 223 80 53 Afyon'da Çilingir Kale Anahtarcı®🔚💯 HANÖNÜ ANAHTAR / Profesyonel Hizmetler

ALİRİZA

Muhammet Ürgün

Master Çilingir yetkili teknik servis güven veren ustalarımızla hizmet vermekteyiz.

Muhammet Ürgün

Son gelen Çilingir talepleri

Evimdeki bir odanın kapısının anahtarı kayboldu, kilit göbeği de biraz sorunlu. Ama anahtarı değiştirmeden hem onu tamir etmek hem de anahtar yaptırmak gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
İstanbul / Sancaktepe
Kapı kolu boşa dönüyor
İstanbul / Esenyurt
Eski ahşap balkon kapısının kulbu yok ve anahtarla kilitleyip açıyorduk. Kilit mekanizması da bozuldu şu anda kapı açılmıyor. Kilit sistemini değiştirmek için bir ustaya ihtiyacım var.
İstanbul / Beşiktaş

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

141k

Kullanıcı

114.3k

İş talebi

95.5k

Mesajlaşma

95.5k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çilingir ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Çilingir

Çilingir Hizmeti

Çilingir ve anahtarcı işleri büyük bir sorun olmaktan çıkıyor. Seçeneklerinizi kendiniz belirleyin boşuna zaman harcamayın. Çilingir işinizi yaptırmak için Ustala.com 'a ilanınızı verin, konuyla ilgili uzman kişiler en hızlı biçimde size ulaşsın. Üye girişinizi yapın, hangi hizmeti almak istediğinizi seçin, adresinizi girin, ilanı oluşturun ve alanında profesyonel çilingir ustalarından gelen teklifler arasından size en uygun olanı seçin. Yapmanız gereken bu kadar kolay…

İnsanoğlu geçmişten günümüze güvenlik ihtiyacı konusunda önlemler ve sistemler geliştirmiştir. Yaşam alanlarımız evler, çalıştığımız işyerleri, kullandığımız araçlara göre bu sistemler şekillenmiştir. En çok ve yaygın olarak kullanılan önlem kilit sistemleridir. Anahtar kullanarak açılan kilit sistemleri hayatın bir parçası haline gelmiştir. Binalara kapı kilitleri, pencere kilitleri, otomobil kapı kilitleri gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. Kilit sistemleri güvenliği sağlarken zaman zaman bazı sorunları da beraberinde getirmiştir. En çok yaşanan anahtarın kaybolması, kırılması, kilit mekanizmasının bozulması gibi birçok sorunu sayabiliriz. Kapıda kaldığınızda en çok gerekli olan, kilidi titizlikle açan, güvenilir bir çilingir ustasıdır. Resmî belgeli bir çilingire ulaştığınızda saat kaç olursa olsun verdiğiniz adrese gelir. Kapı kilidi ya da anahtar sorun ne ise çözümler. Kapınız güvenli şekilde açıldığından kafanız rahat evinize girmiş olursunuz.

Kilit ve Anahtarın Tarihi

İnsanlığın yerleşik hayata geçip tarıma başlamasıyla korunma ihtiyacı da artmıştır. Yapılar kurup geliştirdikçe kilit ve anahtarlar ortaya çıkmıştır. Bilim insanları, anahtar ve kilit kullanımının insanlık tarihinin çok eski zamanından itibaren başladığını düşünmektedir. Bilinen en eski kilit ve anahtar yapıları dört bin yıl önce kullanılmış tahta Mısır kilitleridir. Kilit örneklerine o tarihlerden kalma kabartmalarda ve piramitlerde rastlanmıştır.

Çilingir Ne İş Yapar?

Çilingir, kilit ve anahtar gibi ince demircilik işleri yapan ustadır. İşlemeyen her türlü yapının kapı kilitleri, dolap ve kasa kapak kilitleri, otomobil kapı kilitleri, masa çekmece kilitleri gibi aklınıza gelen bütün kilitleri tamir eder. Bu ve benzer kilitleri maymuncukla açar. Anahtar numunesine ya da kilide göre anahtar yapar. Anahtarla açılıp kapanan her çeşit mekanizmanın tamir, bakım ve montajı çilingirlerin işidir. İyi bir çilingir ya da anahtarcı el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilme özelliğine sahip olmalıdır. Başta gözleri olmak üzere genel sağlığı iyi olmalıdır. İyi bir çilingirin mekanik bilgisi ve yeteneği de önemlidir. Sabırlı, kendine özgüveni yüksek ve dikkatini işine verebilen özelliklere sahip olmalıdır. Aynı şekilde planlama becerisi de gereklidir. Müşterisine, verdiği hizmetin tüm aşamasında gerekli açıklamaları yaparak güven vermelidir. Yine müşterisinin güvenliğini ön planda tutmalıdır. Sabıka kaydının olmaması gerekmektedir. Yaşadığınız yere kayıtlı resmî belgesi, oda kaydı, sertifikası, ustalık belgesi olması gerekmektedir. Tüm bu özellikler vasıflı bir çilingirde olmalıdır.

Çeşitli Çilingir İşleri

Anahtarınız kayboldu. İçeride unuttunuz ya da kapıyı açarken kırıldı ve kapıda kaldınız. Ara sıra bu tip sorunları yaşarız. Hele gece olursa daha sıkıntılı olur. Güvenilir bir çilingir aramak çilingir fiyatları ne kadar bilememek endişe vericidir.

Kapınız açılmıyor ya da açılırken zorlanıyorsa vakit kaybetmeden tamirini yaptırmalısınız. Aksi takdirde ileride daha büyük sorunla karşılaşabilirsiniz. Kapının ayarı bozulmuş, kilit sistemi veya başka aksamı arızalanmış olabilir. Hemen bir çilingirle konuşabilir, çilingir ücreti hakkında bilgi alıp kapınızı yaptırabilirsiniz.

Güvenlik tehlikesi olan bir yerde yaşıyorsanız ek önlemler almalısınız. Kapı ve pencerelerinize ekstra güçlendirme yapmalısınız. Kapınızın kilit sistemini yenileyip, ekstra kilit ve sürgülü emniyet kilidi taktırabilirsiniz. Kapınız zorlanmışsa kapı ayarını hemen yaptırmalısınız.

İnşaattaki ağaç kesimlerin yapılması nasıl marangozun işi ise madeni parçaların yapılması ve takılması da çilingirin işidir. Yapının kaba inşaatı biter işçiler çekilir sonra sıra çilingire gelir. Kapı ve pencere çerçevelerindeki bütün madeni parçaları, kilitleri, el tutacaklarını hazırlayıp yerlerine takarlar. Maden tesviyesini, perçinleme, delme, dövme ve kaynak işlerini yapar. Modern inşaatta, fabrikalarda yapılmış standart kilitler kullanılır. Bu fabrikalar, iş yerinin üretim miktarına göre yüzlerce işçi çalıştırır. Fakat çilingirlerin çoğu birer dükkân açarak ayrı çalışmayı tercih ederler. Hatta bazıları, atölyelerinde demir kapılar, balkon korkulukları gibi sanat işleri bile yaparlar.

Evinizin Çilingir İşleri

Yeni evinize taşınıyorsunuz, sözleşme veya alım satım işlerinizi yaptınız. Yetkili kişiden binanın anahtarlarını aldınız. Emniyetiniz açısından yaptırmanız gereken işler var. Giriş kapısı, balkon kapıları, oda kapıları, pencerelerin sağlamlığının kontrol edilmesi gerekir. Çelik daire kapınız düzgün çalışıp çalışmadığı, anahtar ve kilit sisteminde arıza olup olmadığının kontrol edilmesi gereklidir. Balkon ya da bahçe kapıları dışarı açıldığı için anahtar, kilit ve demir aksamlarının sağlamlığına bakılmalıdır. Oda kapıları, pencereler elden geçirilmelidir. Çilingir ustası ile anlaşıp kilit sisteminin yenilemesi, anahtar çoğaltmak ve kapı, pencere ayar, bakım, onarım, tamir işlerinin yaptırılması gereklidir.

İş Yerleri İçin Çilingir Hizmeti

Ofisinizde gizli evrak dolabı, kişiye özel kilitli dolap sistemleri, mobilyanıza kilit sistemi yerleştirme ve bunların kurulum, bakım ve onarımları çilingir tarafından yapılır. Kapı kilidi kadar yaygın olmayan güvenlik kilitleri, çilingirlerin uzmanlaştığı bir kilit türüdür. Her türlü kasa ve güvenlik kasasını tedarik edebilir, kurabilir, açabilir ve onarabilirler. Kasa ve kasa kapılarındaki kilit kombinasyonlarını değiştirme, şifre bilinmediğinde kasayı açma ve gerektiğinde güvenli kilitlerde onarım yapabilir. Market güvenlik kilit sistemleri, anahtarsız giriş kilitleri, anahtar kontrol sistemleri, pencere çubukları ve ağır pencere veya kapı sürgüleri konularında da çilingir hizmeti verilmektedir. Diğer taraftan çilingir, giriş ve çıkış kapılarının hasarlı bileşenlerini, hasarlı kapı ve pencere kilitlerini, menteşeleri ve elektrikli kilit açma mekanizmalarının onarımı ve değişimini de yapar. Anahtarlar kaybolduğunda kilit kümelerine yeni pimler ekleyerek kilit kombinasyonlarını değiştirirken müşterilere kapı kilidini açma konusunda yardımcı olur. Kilitleme mekanizmalarına göre kayıp veya hasarlı anahtarları değiştirmek için anahtarlar üretir. Elektronik güvenlik donanımlarının kurulumu ve onarımını yapar. Bankalar, enerji santralleri, üretim tesisleri ve depolar için anahtar sistemleri tasarlar ve geliştirir.

Oto Çilingir Hizmeti

Anahtarınızı araba içinde unuttunuz veya kaybettiyseniz. Kilidin açılması, kilit sisteminin yenilenmesi ve anahtar çoğaltılması çilingir hizmeti sayesinde hallolur.

Standart oto anahtarlarının yanı sıra yeni birçok araç immobilizer çipli anahtar sistemiyle üretilmektedir. Bu sistem tamamen araç hırsızlarına karşı aracınızın çalınmaması için tasarlanmıştır. Sistem elektronik birçok yazılım tarafından desteklenir. Sistem otomatik olarak aracın elektronik ve yakıt sistemini kilitler. Böylece düz kontak yöntemi ile çalışmasını da engeller. Her markanın modeline göre bu sistemler değişiklik gösterir. Eğer bu şekilde cipli bir anahtar sistemi kullanıyorsanız mutlaka oto çilingire yedeğini yani oto anahtarınızın kopyasını yaptırmanızda yarar vardır.

Çilingir Arayanlara Hemen Ulaşın

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek çilingir hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok basit! Çilingir ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir, bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.