Çatı Yalıtımı

İzmir Torbalı Çatı Yalıtımı

İzmir Çatı Yalıtımı

Tüm Ustalar

Kayıtlı 124 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Torbalı Çatı Yalıtımı Firmaları

oguz cetin

Son gelen Torbalı Çatı Yalıtımı talepleri

Çatıda bazı bölgelerden su damlıyor. tamir edilecek ve yenilenecek yerler var. Derelerde temizlik ve tamirler gerekiyor.
Kocaeli / Körfez
ÇATI İZOLASYON
Manisa / Turgutlu
evin su oluklarının değişmesi gerekiyor toplamda 200 metre oluklar ve su gider boruları olmak üzere 120 metre totalde 320 metre galvanizli kırmızı renk su oluğu değişmesi gerekiyor.
Muğla / Dalaman

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

96.6k

Kullanıcı

68.7k

İş talebi

66.2k

Mesajlaşma

86k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Çatı Yalıtımı ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

İzmir Çatı Yalıtımı Ustaları

Çatılar binaların en üstünde bulunan ve binayı yağmur, kar, rüzgar gibi doğal olaylardan koruyan yapılardır. Çatı alanlarının yalıtımı sağlanarak, çatının altında kalan binanın ısı kaybı yaklaşık yüzde 20-25 civarında önlenir. Bu sayede ısıtma ve soğutmada kullanılan kombi, kalorifer, klima gibi cihazlarda enerji tasarrufu yapılmış olur. Bu nedenle binalardaki çatı izolasyonu çok önemlidir. Çatı izolasyonu olarak da bilinen İzmir Çatı Yalıtımıı yöntemleri binaların kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu durum hem kişilerin bütçesine hem de ülke ekonomisine fayda sağlamaya yardımcı olacaktır. Aynı şekilde; kömür, doğalgaz gibi yakıtların tüketim miktarı azalacağı için hava kirliliğinin azalmasına da yardımcı olur. Yalıtım yapılan binalarda yoğuşma, terleme, küflenme gibi yapıya ve insan sağlığına zarar verecek faktörlerinde önüne geçilmiş olunur.

İzmir Çatı Yalıtımıında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Soğuk çatı olarak bilinen çatı tiplerinde çatılar kullanılmayan alanlar olurlar. Bu tarz çatılarda yalıtım direk olarak çatıya yerleştirilir. İzolasyon kalınlığının pek önemli olmadığı durumlarda yalıtımın direk olarak çatıya yerleştirilmesinin en kolay yolu kirişler arasına elyaf izolasyonu yapmaktır. Bunun için cam elyafı, kaya yünü, koyun yünü gibi malzemeler kullanılabilir. Bu yalıtım şeklinde rulo olarak dikey pozisyonda ikinci bir tabaka ile 250mm- 300mm izolasyon gerekir. Bina yönetmelikleri gereği uygulanan çatı yalıtımı için bu ölçülerin kullanılması yeterli olacaktır. Benzer yalıtım oranı sağlamak için kullanılabilecek malzemeler arasında şişmiş elyaf izolasyonu ve selüloz elyaf izolasyonu da vardır. Bu malzemeler izolasyonda kullanıldığında bir boru yardımıyla üflenerek uygulanırlar.  Tavan girişinden su tankına, ihtiyaç duyulan herhangi bir cihaza geçiş yolu ile monte edilerek yapılabilir. Bina da bulunmuyorsa, izolasyon öncesi mutlaka bir tank ya da boru hattı döşenmesi gerekmektedir. Yapılan çatı ısı yalıtımı ile belirli bir dereceye kadar ses yalıtımı sağlanacağından dışarıdan gelen gürültü de azalacaktır. Bu sayede binada yaşayan insanlar için daha konforlu bir hayat sağlanır. Çatı Yalıtımıında kullanılan malzemeler yangına karşı dayanıklılığı da yüksek olan maddeler olduğu için yangın riskinin önlenmesine de ısı yalıtımı ile yardımcı olunabilir. Çatıya yapılacak ısı izolasyonu çatının ihtiyacına göre mertek üzerinde, mertek arasında, gezilebilir ya da gezilemeyen teraslarda çatı içerisine yapılabilir.

Çatı Yalıtımı Malzemeleri – Cam Yünü

1200-1250 ºC’ de eritilen inorganik maddelerin elyaf haline getirilmesi ile çatı ısı yalıtımında kullanılabilir hale gelen malzeme. Gazların ısı iletim özellikleri düşük olduğu için bu onları iyi birer ısı yalıtım malzemesi yapar.  Mineral cam yünü malzemesi, gözenekli yapısı ile havayı hapsederek gaz gibi yüksek ısı yalıtımı sağlar. Mineral cam yününün uygun büyüklükteki gözenekleri sayesinde iletim ile ısı geçişi maksimum seviyede engellenmiş olur. Sıcak ve rutubete maruz kalma durumlarında camyününün boyutlarında bir değişiklik olmaması sayesinde de ısı yalıtımı için iyi bir tercih olurlar. Zamanla bozulma, çürüme, küf tutma, korozyon ve paslanma gibi istenmeyen durumlar da ortaya çıkmadığı gibi böcek türü organizmalar tarafından zarara da uğramaz. Cam yününün ısı iletkenlik değeri λ≤0,040/mK’dir. A1 sınıfı yanmaz yalıtım malzemelerinden birisi olan Cam Yünü 250 ºC’ ye kadar yanmalara karşı dayanıklıdır. İklim ve bölge şartlarına göre 11,14,18 kg/m3 gibi farklı yoğunluklarda ve 8 cm’de  – 20 cm’ye kadar üretimi yapılabilir. Cam yünü, ısı yalıtımında kullanıldığı gibi yangın güvenliği ve gürültüyü azaltmada da kullanılır. Lifli yapısı sayesinde ses dalgalarını absorbe ettiğinden binaya bi dereceye kadar ses yalıtımı da sağlar. Böylece ses, titreşim, yankı gibi sorunlar da çözülmüş olur. Buharı kolaylıkla geçiren cam yününün buhar geçirgenlik değeri µ=1’dir.

Çatı Yalıtımı Malzemeleri – Taşyünü

Taşyünü, volkanik bir kayaç olan bazalt taşının eritilerek içeriğinde %97 oranında elyaf bulunan ısı yalıtım malzemesi haline getirilir. Elyaf halindeki bazalt maddesi çeşitli şekillerde preslenerek şilte levha, boru gibi şekillerde üretilebilir. Bir yüzü bitüm emdirilmiş cam tülü kaplı olarak veya her iki yüzeyi kaplamasız olacak şekilde üretilebilir. Her çeşit ahşap ve eğimli metal çatılarda ve teras tipi çatılarda; ısı, ses yalıtımını yapmak ve yangın güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılır.

Taşyünü Malzemesinin Özellikleri

 • Taşyünü yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik değeri oldukça düşüktür bu nedenle iyi yalıtım sağlar.
 • Hem sıcağa hem soğuğa karşı koruma sağlar.
 • Organizmalar tarafından bozulmadığı gibi, zamanla yapısında çevresel nedenlere bağlı bozulmalar veya kayıplar da yaşanmaz.
 • Yangına karşı oldukça yüksek oranda güvenlik sağlar. 1000 °C değerinin üzerindeki sıcaklıklara dayanıklı yapısı sayesinde yangının başlamasını veya başlamış ise yayılmasını engeller.
 • Elyaf yapısından dolayı titreşimleri absorbe ederek etkisiz hale getirmek konusunda oldukça başarılıdır.
 • Su veya yağmur suyuna maruz kaldığı durumlarda suyu itici özelliği sayesinde koruma sağlar.
 • Buhar geçirgenliği özelliği sayesinde nemin bina içinde hapsolmasını engeller.
 • Doğal malzemelerden üretildiği için çevre dostu bir yalıtım malzemesidir.

Çatı Yalıtımı Malzemeleri – Ekspande Polistiren (EPS)

Çatı katı ısı yalıtımı yapılırken kullanılan ekspande polistren köpüğün ısı iletkenlik değeri 0,035-0,040 aralığındadır. Yangın sınıfında B1’de bulunan EPS’nin en yüksek kullanım sıcaklık değeri 75 derecedir. 

İzmir'de Çatı Yalıtımı Malzemeleri – Sprey Poliüretan Köpük Çatı Yalıtımıı

Yanıcılık sınıfı olarak B1 ve B2 sınıflarında olan bu malzeme zor alevlenici ve normal alevlenici gruplarından yer almaktadır. Yüksek yoğunlukta ve sprey olarak uygulanabilmesi, tüm boşlukları doldurarak ısı köprüsünün oluşmasını engellemesi Sprey Poliüretan Köpük malzemesinin yalıtımda kullanılmasının bir avantajıdır.

Çatılarda Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Üzerinde su birikmesini önlemek için çatı yüzeyleri iklim koşullarına bağlı olarak meyilli yapılabilmektedir. Binanın olduğu yerdeki iklim koşullarına ve kullanılan çatı örtü malzemelerine göre çatıya verilen mehil değişir. Çatılar yapıldıkları malzemelerin cinsine göre ahşap, çelik ve betonarme olmak üzere üçe ayrılır.  Bir çatının yapımında birden fazla malzeme kullanılabilir, bu gibi durumlarda çatı, taşıyıcı sistemini oluşturan malzemenin ismini alır

Çatı Su yalıtımı – Membranlar

Termoplastik atactic polipropilen (APP) esaslı polimerik bitümle kaplanmış cam tülü taşıyıcı veya polyester keçe taşıyıcılı su yalıtım malzemesi, çatı su yalıtımı yapılmasında kullanılır. Alt yüzü polietilen, üst yüzü polietilen ya da mineral kaplamalı olarak üretilen su yalıtım malzemesi piyasada rulo şeklinde bulunmaktadır.

Membranları kullanıldıkları yerler;

 • Teras Çatılar
 • Temeller
 • Kırma Çatılar
 • Gizli Dere Uygulamaları
 • Yağmur Dereleri
 • Çiçeklikler
 • Pis Su Arıtma Tesisleri
 • Bahçe Teras Uygulamaları
 • Göletler
 • Otoparklar
 • Su Depoları
 • Basınçlı Yer Altı Problemleri
 • Islak Mekânların Su ve Buhar Yalıtımı
 • İstinat Duvar ve Bodrum duvarları yalıtımı

Çatılarda Su Yalıtımı Plastomerik Yalıtım Örtüleri

Ilıman iklim kuşağının hakim olduğu bölgelerde çatıların su yalıtımının yapılmasında kullanılan Plastomerik bitümlerde, bitümün dayanıklılığını arttırmak için termoplastik reçineli atactic polipropilen adı verilen madde kullanılır. Böylece ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerine karşı dayanıklılığı arttırılarak daha uzun ömürlü kullanılabilir. Ek olarak, membranların fiziksel dayanıklılığını arttırmak adına taşıyıcı olarak camtülü ve polyester keçe kullanılır. Şalümo ateşi ve sıcak asfalt ile kolaylıkla uygulanabilen bir üründür.

İzmir Çatı Yalıtımı sektörlerinde aktif olarak çalışan bir ustaysanız, yeni müşterilerinize ustala.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Size uygun ilanlara teklif vererek işe koyulabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Bunları yaparken müşteri portföyünüzü de geliştirmiş olacak ve firmanızın adını çok daha rahat biçimde duyurmuş olacaksınız.