Kategoriler
Genel

Marangozluk

Marangozluk

Toplumumuzda ağaç sanatı olarak adlandırılan marangoz ustalığı, birçok ağaç türünden yararlanarak farklı tarzlarda üretim yapmaktadır. Sizin isteğinize bağlı olarak farklı ağaç çeşitliklerini kullanarak masa, sandalye, koltuk, portmanto, gar dolap, kitaplık, çalışma masası gibi eşyaları taleplerinize uygun bir şekilde fikir ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak ortaya en sağlam ve en güzel şekilde çıkarmaya çalışırlar. Peki, ahşap kullanarak sıfırdan üretim yapan bu marangozlar nelerin tamirini yapabiliyorlar?

  • Çatı kirişleri,
  • Parke döşemeleri,
  • Mutfak dolapları,
  • Bölmeler,
  • Pencere çerçeveleri,
  • Kapı kasaları,
  • Merdiven

Gibi önceden hazırlanmış ağaç işlerini de tamir ederler.

Ben tasarlarım ama nasıl yapılır bilmem?

Eğer isteğinizin şık görünen bir kitaplık yapmaksa ve buna gerek olan malzemelerin neler olduğunu, nasıl monte edebileceğinizi, hangi ağaç türünü kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu işte en iyi ustayı bulabilmek için ustala.com’u ziyaret edebilirsiniz.

El emeği göz nuru olarak tabir ettiğimiz, tamamen el becerisine dayalı şekilde üretilen aynı zamanda hiçbir şekilde fabrikasyon ürün kullanılmadan, uygun malzeme seçimiyle tasarımınızın hayata geçirmesinde yardımcı olabilecek marangoz ustası bulmak ustala.com ile çok kolay. Saatlerce internette dolaşıp hangi ustanın alanında iyi olduğuna karar vermek, yorucu yazışmalar yaparak cevap beklemek yerine ustala.com da birkaç dakika içinde ilan vererek aradığınızı bulabilirsiniz. Teklif sınırlaması olmamasından dolayı ilanınızla ilgilenen tüm ustalar size teklif verebilecektir. Sizde bu teklifleri değerlendirip, uygun bulduğunuz usta ile oluşturmak istediğiniz tasarımlar hakkında ayrıntılı bir şekilde konuşma fırsatı bulabilirsiniz.

 Malzemeyi alacalığız, yaptıracağız derken daha çok maliyetli olmayacak mı?

İşçilik, marangoz malzemeleri derken insanın aklına maliyeti çok olacak diye düşünceler gelmiyor değil, tabii istenen tasarım karşında farklı bütçeler çıkabilir. Ancak kullanacağınız ağaç çeşitlerini dayanıklı ve düşük fiyatlı olmasına aynı zamanda da ustala.com’a vereceğiniz ilan karşısında uygun teklifleri değerlendirip, seçim yaparak hem maliyeti düşürebilir hem de yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Remzi Gedik

Yazar Remzi Gedik

Remzi Gedik'in çocuklukta babasının yanında başlayan mobilya macerası yıllar geçsede devam etmiş. Kendisi sıklıkla bu işi yapabilmek için gerçekten sevmek gerektiğini belirtiyor.

20 yıllık mobilya konusunda tecrübesiyle bilgilerini Ustala Blog içerisinde bizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir