Kategoriler
Genel

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Günlük hayatımızı yoğun bir şekilde geçirdiğimiz evlerde koltuk takımlarımız kimi zaman farklı yiyecek ve içeceklerin dökülmesiyle lekelenebilmektedir. Temizlenmesi oldukça zor olan bu lekeler, farklı yöntemler denenerek çıkarılması daha zor bir hale gelebilir. Şimdi birlikte lekeleri çıkarmak için hangi uygulamalara dikkat etmeliyiz madde madde inceleyelim.

  • Temiz bez kullanılmalı,
  • Ne lekesi olduğu fark etmeksizin kurumadan müdahale etmelisiniz,
  • Koltuk temizleme işlemine başlamadan önce kullanacağınız temizleyici karışımını önce koltuğun görünmeyecek bir yerinde test etmelisiniz.
  • Koltuklarda oluşan tozlar uzun süre temizlenmediğinde kalıcı lekelere dönüşebilir. Bu nedenle koltuklarınızı sık sık tozlardan arındırmaya dikkat etmelisiniz.
  • Etkisinin ne olabileceği bilinmeyen yöntem ve kimyasalların kullanılmamalısınız,
  • Çamaşır suyu veya ağartıcı kullanmayın.
  • Alanında uzman kişilere başvurun.

Her koltuk aynı kimyasallarla temizlenmez..

Koltuklarınıza hiçbir şekilde zarar vermeden lekelerin çıkarılmasını sağlayan ustaların önem verdiği yöntemler ise, farklı kumaş yapılarına sahip olan koltuklar için öncelikle koltuğun türüne dikkat edilerek, etkili çözümler elde edebilecek şekilde kullanacağı kimyasalların seçilmesi ile uygun yöntemi izlemesidir. Koltuk yıkama işlemi her ne kadar kolay gözükse de aslında birden fazla detayı içinde barındıran yorucu bir süreçtir; Çünkü çoğu kişi kendi yöntemleri ile koltuğunu temizlemeye kalktığında hem zarar verebilir hem de daha fazla maliyetli ve yorucu olabilecek sonuçlarla karşılaşabilir.

Vaktinizi saatlerce usta bulmak için harcamayın!

Birçok kumaş türüne sahip koltuk türü mevcut, önemli olan bu kumaş türüne sahip uygun temizlik malzemesini doğru yerde kullanmak gerektiğini anladık. Peki, internette saatlerce dolaşacak ve cevap bekleyecek vaktim yok diyorsanız ustala.com ile düşündüğünüzden daha kısa sürede talep ettiğiniz hizmet için ilan açabilir, alanında usta kişilerden teklif alabilir, aldıkları puan ve yorumları değerlendirebilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırıcı çözümlere ulaşmak ustala.com sayesinde işte bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir