Kategoriler
Ev Tadilat & Dekorasyon

Kartonpiyer Nasıl Yapılır?

Şık Tavan ve Duvarlar İçin Kartonpiyer Uygulaması

Yaşam alanlarını zengin kılmak adına kartonpiyerler ortamınıza etkili bir hava katmaktadır. Yaşanılan mekanların daha estetik ve şık olması için kartonpiyer uygulaması tercih edilmektedir. Kartonpiyer yapılan ev ya da iş yerleri çok daha estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Yenilik arayan kişiler için güzel bir dekor olarak da kartonpiyer uygulaması kullanılmaktadır. Duvar ve tavan arasında dekoratif olarak geçişler sunulmaktadır. Ortamın çok daha şık ve gösterişli olması kartonpiyerle sağlanmaktadır. Kartonpiyer uygularken aklımıza gelen ilk şey alçı mı yoksa köpük kartonpiyer mi sorusudur. Alçı kartonpiyerler daha estetik ve şık durmasına rağmen zaman içinde kırılma ve düşme tehlikesi oluşturması ve aynı zamanda pahalı bir uygulama olması kartonpiyer seçimi konusunda köpük tercihine kişiyi yönlendirmektedir. Köpük kartonpiyerlerinde aslında estetik olarak alçıdan farkı yoktur. Köpük kartonpiyerler hafif olduğu için düşme, kırılma riski yoktur. Çok daha ucuzdur. Böylece bu tür kartonpiyerler günümüzde sık tercih edilmektedir. Ahşap kartonpiyerler de ayrıca bulunmaktadır. İsteyen kişiler dekoratif olarak bu tür kartonpiyeri de seçebilirler. İsteğe göre bütçenize ve zevkinize göre istediğiniz türde kartonpiyer seçebilirsiniz. Kartonpiyer tercihini yapmak için bu ürünler ve özellikle hakkında detaylı bilgi edinerek tercihinizi daha kolay yapabilirsiniz. İşçiliğe önem veriyorsanız ve sizin için para sorun değilse alçı kartonpiyeri de tercih edebilirsiniz. Seçim size kalmış.

Kartonpiyerlerin Kullanım Alanları

Kartonpiyer kullanım alanları olarak pek çok alternatif karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli alanların dekoru için kartonpiyerlerden yararlanılmaktadır. Özellikle iç mekan süslemesi için seçilen kartonpiyerler evlerde, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, kafelerde ve daha pek çok mekanların güzelleştirilmesinde kullanılmaktadır. Mekanlara zarif bir dokunuş ve estetik katan, ortamların daha çok güzelleşmesini sağlayan kartonpiyerler pek çok alanda dekor ve yenilik katmak adına kullanılmaktadır. Çeşitli dekor ve malzemelerle üretilen kartonpiyerler isteğe göre istenilen malzemeden seçilerek kullanılır. Hangi mekanda olursa olsun kartonpiyer uygulaması yapılacağı zaman bu işi yapan kişinin uzman olması gerekir. Bu alanda uzman kişiler gerekli teknik bilgilere sahip olduğu için hangi alana nasıl kartonpiyer uygulanır iyi tespit ederler. Kartonpiyer uygulaması yapılırken zeminin düz ve çıkıntısız olması gerekir. Aksi durumda kartonpiyer işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmaz. Bu alanda uzman kişilere gerekli ölçümleri yaparlar. Sorunsuz şekilde uygulama yapmak için mevcut sorunları giderirler. Böylece sorunsuz bir şekilde uygulama yapılarak olası tehlikelerin önlenmesi sağlanır.

Kartonpiyer modellerine baktığımızda çeşitli şekillerde kartonpiyer modelleri söyleyebiliriz. Kare, led ışıklı, yuvarlak gibi pek çok modelde kartonpiyer modelleri bulunmaktadır. Düz ve sade olanları olduğun gibi resimli ve renkli modelleri de bulunmaktadır. Odanızın dekoruna uygun şekilde istediğiniz model ve tasarımda kartonpiyer seçimi yaparak işin uzmanına kartonpiyer uygulaması yaptırabilirsiniz.

Kartonpiyer Nasıl Uygulanır?

Kartonpiyer uygulama işlemleri bu alanda uzman kişiler aracılığıyla en iyi şekilde uygulanır. Doğru teknik ve yöntemlerle sorunsuz bir şekilde uzmanlar aracılığıyla kartonpiyer uygulaması yapılır. Bu alanda uzmanlar gerekli ölçümleri yaparak hangi alan için hangi boyutta kartonpiyer olacağına karar verirler. Uygulama yapılırken önce tavanın köşelerinden ölçüm ve kesim işlemleri yapılır. Köpük kartonpiyer uygulaması yapılırken örneğin montaj için önce duvar köşelerden başlanır Kartonpiyer yüksekliğinin yarısı kadar kısma ayarlama yapılır ve dışa doğru kesim yapılır. Tavandan da aşağıya doğru 12 cm kadar ölçümler yapılarak işaretlenir. İşaretlenen yere kartonpiyer yapıştırılır. Kuruması beklenir. Pürüzlü ya da pütürlü kısımlar oluşmuşsa sünger yardımıyla o bölgeler temizlenir. 3 ya da 4 saat sonra ek ve köşe yerlerinde rötuşlama yapılır.

Kartonpiyer Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kartonpiyer fiyatları müşterilerin bu alanda en çok merak ettiği durumlardan birisidir. Kartonpiyer fiyatları belirlenirken pek çok etken temel alınmaktadır. Bunları sayacak olursak;

Odanın büyüklüğü ve genişliği: uygulanacak alanın büyüklüğüne göre seçilecek olan kartonpiyerin boyutuna göre fiyat değişebilmektedir. Mekanın büyüklüğüne göre değişen ölçülere göre kartonpiyer fiyatları da değişmektedir.

Kartonpiyerin çeşidi: Kartonpiyerin çeşidi fiyatları büyük ölçüde etkilemektedir. İşçilik gerektiren alçıpan uygulamalı kartonpiyerler çok daha yüksek fiyatlara mal olurken köpük uygulama olan kartonpiyerler çok daha ucuza mal olmaktadır. Estetik açıdan her iki kartonpiyer de tercih edilebilir. Köpük kartonpiyerler hem tehlikesiz hem de daha ucuz olduğu için düşünülebilir. Kartonpiyer alanında uzman kişiler de genelde köpük kartonpiyerleri önermektedirler. Alçı kartonpiyerlerin düşme tehlikesi olduğu için hem riskli hem de fazla kullanışlı olmaması köpük kartonpiyerlerin daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kartonpiyerin modeli: Çeşitli modellerde kartonpiyerler bulunmaktadır. Daha gösterişli, led ışıklı gibi özellikleri olan kartonpiyerler standart modeldeki kartonpiyerlere göre daha pahalıdır.

Firmalara göre fiyatlar değişebilmektedir: Her firmanın uygulamış olduğu fiyat politikası da farklı olabilir. Kaliteye ve uzmana göre de fiyatlarda değişiklik olabilir. Kaliteli firmalar arasında bile fiyat farkları olabilmektedir. Bazı firmalar müşterilerine kolaylık sağlamak ve daha çok tercih edilir olmak için fiyatlarda makul teklifler sunarken bazı firmalar fiyattan ödün vermeden çalışmaktadır.

Kartonpiyer Ustaları Burada

Kartonpiyer ustası arayan kişiler istediği uzmanı bulmak için online olarak ilan verebilirler. Online olarak kartonpiyer hizmeti almak istediğinizi bulunduğunuz bölgeyle birlikte belirterek bu alanda işin uzmanlarının size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Her biri alanında uzman olmuş kartonpiyer ustalarının size kolayca ulaşmasını istiyorsanız yapmanız gereken çok kolay. Hemen ilan sayfalarına girerek kartonpiyer hizmeti almak istediğinizi ilan sayfasında bildirebilirsiniz. İlanınızı gören uzmanlar size bu alanda yardımcı olmak için fiyat tekliflerini sunacaktır. Çok sayıda uzman içinde size en uygun gelen ve en yakınınızda bulunan uzmanı seçebilir ve çalışmalara tercih ettiğiniz uzmanla başlayabilirsiniz. Karar vermekte zorlanıyorsanız uzmanların referanslarını inceleyebilir ve uzmanlar hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzmanları tanımak karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Sizin için en uygun ve doğru uzmanı seçmek için referans bilgisi ve uzmanların yetkinlik belgesi gibi bilgilerine göz atmayı unutmayın.

Bir Tıkla Müşterilere Ulaşın

Kartonpiyer hizmetleri konusunda destek almak isteyen müşterilere kolayca ulaşmak için yapmanız gereken müşterilerin ilanlarını incelemektir. Müşterilerin ilan sayfasına göz atarak siz de teklifinizi verebilir ve müşterinin teklifinizi değerlendirmesini bekleyebilirsiniz. Müşterilerin sizi kolayca tercih etmesi için işinizi ve işinizin kalitesini müşteriye en iyi şekilde tanıtın. İyi ve kaliteli firmaysanız iyi isim yaparak anıldığınız için zaten bir şey yapmadan çok kolay bir şekilde tercih edileceksiniz. Daha çok müşteriye ulaşmak için fiyat konusunda rakiplerinizin önüne geçmek için müşterilerinize ayrıcalıklı teklifler sunabilirsiniz. Böylece müşteriler fiyat olarak sizin fiyat politikanızın uygunluğunu görerek size daha rahat tercih edecektir. Fiyat ve kalite konusunda müşterilerinize kendinizi beğendirebilir ve bu alanda bir numaralı aranan firma olabilirsiniz. Daha önceki çalışmalarınızı tanıtmak için eski müşterilerinizden yorun yazmasını isteyebilirsiniz. Müşterilerin olumlu yorumların diğer müşterileri otomatik olarak etkileyecektir. Olumlu yorumları önemseyen müşteriler hangi firma hakkında iyi konuşuluyorsa onu tercih etmeyi düşünecektir. Siz de alanızda en çok konuşulan ve aranılan firma olmak istiyorsanız tanıtımlarınızı iyi yaparak bir adım rakiplerinizden daha ileriye geçebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti, kalite ve uygun fiyat politikasıyla müşterilerinizi etkileyebilirsiniz.

Hasan Bakıcı

Yazar Hasan Bakıcı

10 yıllık tecrübesi ile birçok alanda kendini geliştiren Hasan Bakıcı, proje ve tasarım konularına yoğunlaşıyor. Kaliteli tasarım için ise mutlaka hayal kurmak gerektiğini düşünüyor.

Geçmiş tecrübelerini Ustala Blog içerisinde bizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir