Kategoriler
Genel

İç Cephe Boya Renkleri

Son Moda İç Cephe Boya Renkleri

Boya badana işleri artık ustasında destek alarak çok daha kolay hale gelmektedir. Ev, işyeri ve farklı mekanların iç cephe boya işlerinde yardım almak için işin uzmanından yardım almanız size bu alanda büyük yarar sağlayacaktır. İç mekanların boyası zaman içinde etkisini yitirecektir. Çeşitli darbeler, ısı ve nem etkisi gibi nedenlerle iç cephelerdeki boyalar yenilenme ihtiyacı duyacaktır. İç mekanların etkili görünümü için seçilen boyanın kalitesinden rengine kadar her ayrıntının dikkatli ve doğru bir şekilde yapılması gerekir. Son moda iç cephe boya renkleri etkili ve modern görünümlü iç mekanlar için size yardımcı olacaktır. İç mekanların daha alımlı ve etkili görünümü için son moda trend olan iç cephe boya renklerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak işin uzmanlarından boya rengi ve kalitesi konusunda destek alabilirsiniz. Doğru tercih için kendiniz karar veremiyorsanız mutlaka bir uzmana danışmanızda yarar vardır.

Boya badana işleriyle uğraşan ustalar boya renk ve kalitesi konusunda size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Sizin zevkinizi de hesaba katarak evinizin ve odaların durumuna göre doğru renk boya seçimi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Böylece sizin boya seçimi konusunda yanlış karar vermenizin önüne geçeceklerdir. Siz de iç mekanlarda yenilik ihtiyacına girdiğinizde doğru tercihler yapmak için işin uzmanından mutlaka yardım alın.

İç Cephe Boya Renklerinde Son Trendler Hangileridir?

İç cephe yeni boya trendleri olarak piyasa araştırması yaparak bu alanda en yeni ve en son boya trendlerini takip edebilir ve iç mekanlarınızı en son trend boyalarla boyatabilirsiniz. Duvarlar iç mekanların en etkili dekorlarından birisidir. Duvar boyaların etkili seçimi mekanları olduğundan çok daha çekici gösterecektir. Bu bakımdan duvarlarınızı boyatmak istediğinizde en etkili boyaları seçebilirsiniz. Kaliteli boya seçimi dışında renk olarak da zamanın modasına uygun yeni trend boya renklerinden yararlanabilirsiniz. Son trend boya renkleri olarak biz sizin için araştırma yaptık. Etkili duvar boyası seçimi konusunda size yardımcı olmak için en trend boya renklerinden size bahsedelim;

Gri duvar boyaları

Klasik ve her ortama uyum sağlayan renkler içinde gri rengin ayrı bir yeri vardır. Gri tonlarında boya renkleri ile iç mekanlarınızı en iyi şekilde yenileyebilirsiniz. Gri renk olarak grinin pek çok tonu bulunmaktadır. Doğru ve uygun tonu bularak duvarlarınızı etkili bir şekilde boyatabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse örneğin güvercin grisi, lila karışımı gri tonu zamanın en çok tercih edilen gri tonlarındandır.

Merlot

Ortamların zarif ve estetik görünümünde etkili olan zamanın yeni trend boya renklerinden birisi de merlot rengidir. Kırmıza ve bordaya yakın bir renk olarak karşımıza çıkan merlot rengi boya ile iç mekanlarınızı en iyi şekilde zenginleştirebilirsiniz.

Sis beyazı

Beyazın asalet ve uyumundan vazgeçemeyenler için ideal yeni renk trend boyalardan birisidir. Gri ve açık leylağa yakın bir tonda olan sis beyazı ile ortamlarınıza huzur verici bir hava katabilirsiniz.

Yanık portakal

Turuncunun en vurucu renk tonlarından birisi olarak yanık portakal rengi mekanlarınıza neşe katacaktır. Cıvıl cıvıl renkli ortamlar isteyen kişiler için yanık portakal rengi boya ideal bir tren boyasıdır.

Flamingo pembesi

Yumuşak pastel renk girişimleri için en ideal trend renklerden birisidir. Sıcak ve huzur dolu bir atmosfer sağlamak isteyenler için zamanın en trend boya renklerinden birisi olarak flamingo pembesi tercih edilebilir.

Eviniz İçin En Uygun İç Cephe Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

İç cephe duvar boyası renkleri olarak size yeni dönemin en trend boya renklerini saydık. Hepsi birbirinden güzel ve etkili bu renklerden beğendiğinizi duvarınız için seçerken sadece zevkinize göre değil evinizin durumuna göre de uygun renk seçimi yapmanız gerekir. Çok etkili ve güzel bir renk seçseniz bile evinize uyum sağlamayan renk ve tonda duvar boyası seçtiyseniz mekanın ortamı istediğiniz gibi olmayabilir. Evinizde duvar boyası seçerken şu hususlara dikkat etmeniz size doğru boya rengini seçmede yardımcı olacaktır.

Nasıl Bir Ortam İstiyorsunuz

Duvar boyası rengi seçerken evinizin ortamında nasıl bir değişiklik yapmak istediğini iyi düşünün. Her rengin kendisine göre bir enerjisi vardır. Bazı renkler ortama enerji ve hareketlilik katarken bazı renkleri sakinlik ve huzur katar. Bu konuda nasıl bir ortam istediğinizi iyi düşünün. Örneğin kırmızı, turuncu gibi renkler ortama canlılık ve enerji katar. Hareketli bir ortam hayal ediyorsanız duvar boyalarınızı bu renkte düşünebilirsiniz. Daha sakin bir ortam için kremi açık mavi gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Odanızın Durumuna Göre Renk Seçimi Yapın

Renk seçimi yaparken odanızın durumu da önemlidir. Örneğin oturma odası ve salon için mekanı geniş gösteren derinlik etkisi veren açık renkler tercih edebilirsiniz. Mutfak için daha koyu pastel renkler tercih edilebilir.

Kontrast Oluşturun

Açık ve koyu renk tonlarından yararlanarak mekanları etkili hale dönüştürebilirsiniz. Örneğin aynı rengin bir açık ve daha koyusunu farklı duvarlarda kullanabilirsiniz. Yine koyu renk mobilyalarınız varsa açık renk duvar boyası tercih edebilirsiniz. Ya da tam tersiz mobilyalarınız açık renkse koyu renk mobilyalarınıza uyumlu duvar boyası tercih edilebilir.

Işığı doğru kamufle edin

Işığın durumu da doğru renk boya seçiminde önemlidir. Az ışık alan odalar için açık renk boya kullanılması odanın aydınlık görünüm için daha doğru olacaktır. Çok ışık alan odalar için de koyu renk boyalar tercih edilebilir.

Mekanların geniş görünmesi için açık renkler kullanın

Açık renklerin ortamı olduğundan daha geniş ve büyük gösterdiği bilinen bir gerçektir. Özellikle evi ve odaları küçük olanlar için açık renk boya tercihi daha doğru olacaktır. Böylece küçük mekanlar açık boyanın etkisiyle çok daha geniş ve ferah görünecektir.

Ev Boyasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev boyası renkleri olarak dikkat edilmesi gerekenler içinde en önemlilerini şöyle sıralayabiliriz; Doğru bir ev boyası için öncelikle marka ve kalite önemlidir. Kaliteli boyayı seçerek uzun yıllar sorun yaşamadan boyanızı kullanabilirsiniz. Silerken çıkmayan, iz bırakmayan kaliteli boyalar tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Evinizin cephesi, ışık durumu ve boyutuna göre ve sizin bulunmak istediğiniz ortama göre doğru ve uygun şekilde boya tercihi yapılmalıdır.

İç Cephe Duvar Boyası Markaları

İç cephe duvar boyası markaları olarak piyasada pek çok markada ürün satılmaktadır. Bu markalar içinde kaliteli olandan yana tercihinizi kullanmaya çalışın. Kaliteli boyalar uzun yıllar boya ihtiyacı duymadan sorunsuz şekilde boyayı kullanmanızı sağlayacaktır. Ucuz ve kalitesi boyalar ise en ufak bir durumda rengi aşınacak ve sildikçe rengi çıkacaktır. Bu bakımdan duvar boyası seçerken seçtiğiniz markanın mutlaka kaliteli olmasına dikkat edin.

Müşterilere Klayca Ulaşın

Ustala.com dan ilan sayfalarına girerek müşterilere kolayca ulaşabilir ve teklifinizi verebilirsiniz. Boya ustası içinde en iyilerden birisi olarak müşterilerin size kolayca ulaşmasını sağlamak için ilan sayfalarında teklifinizi hemen verin. İlan sayfalarında teklifinizi gören müşteriler sizi değerlendirmeye alacak ve kısa süre içinde müşterilerin  sizi bulması kolaylaşacaktır.

Ayhan Kahraman

Yazar Ayhan Kahraman

15 yıldır boya ve badana konusunda hizmet sağlayan Ayhan Kahraman, bu mesleği gerçekten seven kişilerin yapması gerektiğini ifade ediyor.

Ustala Blog sayfasında ise kendisi bizimle tecrübelerini paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir