Kategoriler
Temizlik

Ev Temizliği Zor Geliyor Bunun Bir Kolaylığı Yok Mu?

Günümüzde kadınların çalışma oranları arttıkça, ev işlerini yapmak için ayırdıkları zaman ve kendilerine ayırdıkları zaman gün geçtikçe daralmaya hatta bazı zamanlarda artık ev işleri için hiç vakit ayıramamaya başladılar. Ev temizliği hizmeti her ne kadar çalışan kişiler tarafından talep edilse de kendi evinin işini yapamayacak derecede olan yaşlı kadın ve erkek tarafından ya da hasta kişiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Saatlerce çalıştığınız işinizden eve geldiğinizde dağınık ve pis bulduğunuz evinizi temizlemek oldukça zor olacaktır ya da her gün bu dağınıklığı temizlemek için erteleyebilir ve tatil gününüzü ev temizliği yaparak geçirebilirsiniz.

Ev Temizliği Zor Geliyor Bunun Bir Kolaylığı Yok Mu?

Günde sadece otuz dakikanızı ayırıp evinizi toparlayabilir gözünüze dağınık gelen eşyaları toparlayıp, atılması gerek eşyaları uygun bir şekilde ayırıp en azından gözünüze hoş gelebilecek şekilde temizleyebilirsiniz.

Dağınıklığın en çok neyin sebep olduğunu bulun ve onu en aza indirmeye çalışın.

Giymediğiniz ve kullanmadığınız eşyaları evinizden çıkarın! Yardım dernekleri ve farklı kuruluşlara bağış yaparak gereksiz ve kullanmadığınız eşyalardan kurtulun.

Her gün minik planlar yaparak haftanın her günü 10–15 dakikalık vaktinizi minik temizlik projelerine ayırın. Yani: Pazartesi 1 çekmece, Salı 1 raf, Çarşamba 1 dolap gibi… Bunu haftada 3–4 gün yaparsanız bir ay içinde tüm dağınıklığınızdan kurtulursunuz.

Eğer günde otuz dakika ayırmak bile size fazla geliyorsa yirmi, hatta on dakikayı deneyin. Günde birkaç dakika bile hafta sonu saatlerce sürecek temizlik furyasından çok daha iyidir. Eğer hala ben hiç temizlik yapamam, vaktim yok veya sevmiyorum diyorsanız  ustala.comile kendinize uygun olarak belirlediğiniz günlerde ve saatlerde evinizi temizleyebilecek bu işte en iyi ustayı bulmak çok kolay!ustala.com, İşinin profesyonellerini bir araya getiren online bir sistemdir. Bu sistemde ücretsiz olarak, ihtiyacınızla ilgili ilan verebilir, işinin ustası profesyonellerden dakikalar içinde teklif almaya başlayabilirsiniz.ustala.com da teklif sınırlaması olmadığından, ilanınız ile ilgilenen tüm ustalar size teklif verebilecektir. Size de sadece arkanıza yaslanıp bu teklifleri değerlendirmek, uygun bulduğunuz usta ile ayrıntılar üzerine konuşmak kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir