Kategoriler
Nakliye

Ev Taşıma Platformları

Günümüzde ev taşıma platformu seçenekleri oldukça fazla. Peki nakliyat firmalarında olması gereken en önemli özellikler nelerdir? Bir nakliyat firması seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle firmaların belgeli bir firma olup olmadığını öğrenin. Nakliyat şirketlerinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından evden eve nakliyat hizmeti sağlayabilmek için K3 belgesi denilen yetki belgesine sahip olmaları gerekmektedir. K3 belgesi ile nakliye şirketlerinin profesyonelliği tescillenmiş olur. ‘’evden eve nakliyat platformu’’ gibi internet sitelerinde Türkiye’nin her yerinden nakliyat şirketlerinin iletişim bilgileri mevcuttur. Ayrıca bu sitedeki firmalar, K3 yetki belgesine de sahiptir. 

Nakliyat firmalarının güvenilir olması çok önemlidir. Tüm değerli mobilya ve eşyalarınızı teslim edeceğiniz firmayı iyice araştırmanız gerekir. Güvenilirlikten emin olmak için sitelerdeki kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

Önemli olan bir diğer konu ise eşyaların taşınması sırasında firmanın sigorta yapıp yapmadığıdır. Eğer evden eve nakliyat sırasında sigortanız varsa eşyalarınıza zarar geldiğinde zararı firma karşılayacaktır. Sigortalı nakliyat, sizden kaynaklanmayacak olan zararların şirket tarafından kaşılanmasını sağlayan muhteşem bir uygulamadır. Kısacası firmanın, sigortalı, ambalajlı ve %100 garantili nakliye hizmeti yapıp yağmadığını öğrenmenizde büyük fayda var. Seçimleriniz sonrası pişman olmak istemiyorsanız mutlaka bu adımlara dikkat etmelisiniz. 

Taşınma sırasında sigorta yapılması, taşınma takviminin çok daha detaylı hazırlanmasını sağlar. Çünkü sigorta, taşınma günleri arasında geçerli olur. Bu da planlamayı daha sağlam kılar. Eski ve yeni adresler arasındaki mesafe, yük asansörünün kullanılıp kullanılmaması, araç yanaşma şartları, eşya ağırlıkları gibi prosedürler göz önünde bulundurularak sigorta yapılır. Yapılan sözleşme ile iki taraf arasında güven ortamı sağlanmalıdır. 

Firmaların asansörlü taşımacılık yapıp yapmadıklarını da araştırabilirsiniz. Asansörlü taşımacılık ile insan gücünün yeterli olamayacağı eşyalar, dakikalar içerisinde yerine yerleştirilebilir. Çok yüksek katlı, içinde asansör bulunmayan bir apartmana taşınılması durumunda asansörlü taşımacılık ile taşınma kolaylıkla gerçekleştirilir. 

Eşyalarınızın depolanmasını istiyorsanız bunun için de bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Ofis veya evlerde kullanmadığınız eşyaları, nakliye şirketlerine depolattırabilirsiniz. Değerli eşyalarınızın, güvenilir nakliyat şirketleri tarafından alınması gerekir. Aksi halde eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Ev taşıma işi zaten stresli olup bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmak sizi yıldırabilir. 

Bunun için İstanbul’da bulunan en güvenilir firmaları iyice araştırıp bulmanız çok önemlidir. Türkiye’de ‘’Her taşıma kendi taşımamızdır.’’ mottosuyla ilerleyen birçok nakliyat şirketi var. Üstelik eşyalarınızın değerinde olabilecek kazalara karşın sigortalı evden eve nakliyat yapan birçok güvenilir firma var. Nakliyat öncesinde tüm eşyaların ve mobilyaların güvenle ambalajlanması ayrı bir etken. 

Birçok şirket kurumsal hizmetler verdiği gibi bireysel hizmetler de veriyor. Ayrıca uluslararası taşımacılık da yapıyorlar. Fiyatların, müşteriler için uygun olması çok önemli. Bu gibi yerler kaliteli hizmetiyle de oldukça fazla tercih edilir. Bazı şirketlerde ise ev taşımasından önce uzmanlar taşınılacak evi incelemeye gidiyor ve sonrasında planlı bir taşıma takvimi oluşturuyor. Bu da sürecin hızlı işlemesini sağlıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir