Dış Cephe Kaplamanın Faydaları Nelerdir?


19.03.2020 21:33 | Tuğçe Aydın | 262
***

Dış cephe kaplama, binalara zarar veren yağmur, dolu, rüzgâr, kar, güneş gibi dış hava koşullarına karşı etkin bir koruma sunmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda da binanın estetik bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Binalar için dış cephe kaplama ses iletimini en aza indirirken, ısı ve su yalıtımı da sağlayarak binanın ömrünün uzamasına katkı sağlamaktadır. Kaplama çeşitleri binaların tasarımı ve estetik görümüne uygun olarak seçilir ve uygulanır. Genellikle ahşap, prekast, american siding, yalı baskı kaplamaları, kompozit, granit, alüminyum, doğal taş ve cam cephe kaplamaları kullanılmaktadır.

 

 

Dış Cephe Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

  • Binalarınızda ısınma ve soğutma harcamalarınızda %50-%60 civarında tasarruf etmenizi sağlar,

  • Dış cephede kaplamasında uygulanan ısı yalıtımı ile ısı köprülerinin oluşmasını engeller, bu şekilde binanızın içinde terlemeden kaynaklı  oluşabilecek siyah leke, küflenme ve sağlıksız ortamların önüne geçilmiş olursunuz,

  • Yakıt sarfiyatlarının azalması ile hem cebinize hem de sera gazının salınımının düşmesine ve bu şekilde küresel ısınmanın önlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Dış cephe kaplama, binanızda kolon, kiriş, perde duvar gibi taşıyıcı özelliğe sahip unsurların içindeki yoğunlaşmayı önleyecek ve binanızın ömrünün uzamasına yol açacaktır.

  • Dış cephe kaplama ile binanızın içinde dengeli bir şekilde oluşacak oda sıcaklıklarıyla, konforlu ve sağlıklı yaşam alanlarının oluşmasını sağlayacaktır.

  • Binalarınızın dış tarafında oluşabilecek atmosferik doğa olayları karşısında korunmasını sağlayarak oluşabilecek onarım masrafların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Size sağlıklı, konforlu ve aynı zamanda da tasarruflu şekillerde etkisini görebileceğiniz, farklı estetik çeşitlerinde birçok kaplama seçenekleri sunabilecek ustalar bulmak ustala.com ile artık çok kolay!

Saatlerce internette alanında usta kişilere ulaşmak, iyi olduğuna karar vermek, hepsine yazmak, cevap beklemek yerine ustala.com da birkaç dakika içinde ilan vererek aradığınızı bulabilirsiniz. Siz hangi tarihte neye ihtiyacınız olduğunu yazarsınız, ilanınızla ilgilenen işinin ustası da size teklif verirler. Kendilerinin oluşturduğu profesyonel profillerini gezebilir, deneyimlerine bakabilir, kişi hakkındaki yorumları ve puanları inceleyebilirsiniz.

YAZAR: TUĞÇE AYDIN
Merhaba! Ben Tuğçe Aydın. Bahçeşehir Üniversitesi Film and Television mezunuyum. Müzisyen ve yazarım. Acunmedya ve TV24'te kurgucu ve dış haberler editörü olarak çalıştım. Şimdi ise yazarlık ve müzisyenlik ile yoluma devam ediyorum.
0 Yorum