Kategoriler
Temizlik

Cam Temizliği Konusunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Şu anda pencereden dışarıya baktığınızda gördüğünüz manzara kir ve lekelerden size hoş gözükmüyorsa cam temizliğiniz de sorun var demektir. Cam temizliği, birçok kişi için sancılı ve yorucu bir temizlik olarak görülebilir. Ev temizliğini çok titiz ve güzel bir şekilde yaptınız ama cam temizliği konusunda eksiklerim var nelere dikkat etmeliyim diye sorduğunuzu duyar gibiyiz şimdi cam temizliği konusunda nelere dikkat etmeliyiz bunları hep birlikte inceleyelim.

Cam Temizliği Konusunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Cam temizliği, genel temizlik sonrası yapılması gereken en son iş. Sebebi çok basit, yeni silinmiş camlarda oluşan elektriklenmeden dolayı etrafta oluşan tozlar camlara kolayca yapışabilir. Bu nedenle evinizi güzel bir şekilde süpürüp iyice paspaslamadan cam temizliğine geçmemelisiniz.
  • Cam temizliği, doğru temizlik ürünleri kullanıldığında kolayca ve sizi yormadan yapılabilecek bir iş. Fakat hava sıcaklığı yüksek olduğu zamanlarda yapacağınız cam temizliği, camlarınızın yeterince temizlenmeden hızlıca kurumasına ve lekelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Serin havalarda yapılacak temizlik size daha güzel sonuçlar ve kolaylıklar kazandıracaktır.
  • Cam temizliği yapmak, sadece cam silmek değildir. Çerçeveleri silmeden cam temizliğine başlarsanız cam temizliği süreci daha çok uzayacak ve yorucu hale gelecektir.
  • Camların içeriye bakan tarafı, dışarıya bakan tarafına oranla daha temizdir. Cam temizliğine iç taraftan başlamanız, dış tarafın yeterli oranda temizlenip temizlenmediğini kolayca anlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Cam temizlemek için piyasada pek çok ürün bulabilirsiniz. Fakat bu ürünleri tercih etmiyorum diyorsanız, doğal yollarla cam temizliğini gerçekleştirmek mümkün. Uygun miktarlarda kullanacağınız su, bulaşık deterjanı, sirke karışımını uygularsanız, cam yıkamanıza gerek kalmayacağı gibi, su ve zaman tasarrufu yapmanız da mümkün olacaktır.
  • Cam temizliği konusunda dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan biri ise kullanacağımız bezler. Cam bezleri (mikro fiber) cam temizliği için özel olarak üretilmişlerdir. Temizlik işlemlerinde kullandığımız diğer bezlerden farklı olarak daha düz bir yüzeye sahiptirler. Bu özel yüzey sayesinde cam temizliği esnasında iz bırakma oranı da minimum düzeye inmektedir. Kullanılacak etkili bir cam yüzey temizleyicisi ile uzun süreli temizlik sağlamak mümkün olacaktır. Cam bezi iz bırakmadığı gibi camların ekstra parlaklığa ulaşmasına da yardımcı olmaktadır. Bu bezlerde de önemli olan husus bezin su ile fazla ıslatılmamış olmasıdır.

Cam temizliği konusunda birçok önemli konuya dikkat ettiniz ama hala istediğiniz şekilde temiz olduğunu düşünmüyorsanız, alanında uzman kişilere saatlerce internette bulmak için vakit harcamadan ustala.com sayesinde kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. ustala.com her sektörden profesyonelleri bir araya getiren online bir sistem. Bu sistemden yaralanabilmek için tek yapmanız gereken sadece birkaç dakika içinde sisteme kayıt olup ilan vermek. Aradığınız özellikleri belirttiğiniz bu ilana gelecek teklifleri online olarak değerlendirebilir, gelen tekliflerdeki insanların profillerini inceleyebilir, daha önce yaptıkları işlerden aldıkları puanları ve yorumları okuyabilirsiniz. Üstelik sistem içinde kendileri ile iletişime geçebilir ve sorularınızı kendilerine yöneltebilirsiniz.İhtiyaçlarınız için, hızlıca sonuca ulaşabileceğiniz ustala.com ile plan yapmak ve ihtiyacınız olana birkaç dakikada ulaşmak artık çok kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir