Kategoriler
Ev Tadilat & Dekorasyon

Burçlara Göre Evler

Evinde keyifli vakitler geçirmek istiyorsan, kendi tarzını yansıtabileceğin bir ev dekorasyonuna sahip olman gerekiyor. Böylece evinin tüm odası seni yansıtacak ve yorgun geçen bir günün ardından keyifle dinlenebileceksin. Ev dekorasyonunda aklında bir fikir yoksa, dekorasyonu nasıl yapman gerektiğine dair burçlardan yardım alabilirsin. Peki burçlara göre evler 2020 yılında nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir?

Koç Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Koç burçları genellikle yerinde duramayan ve sevecen havası ile dikkat çekiyor. Bu nedenle özellikle oturma odasında dekorasyonun buna uygun olması büyük önem taşıyor. Evinde pozitif ruh halini yansıtacak mobilyalar ve renkler tercih ederek tasarımı kendine özel hale getirebilirsin.

Genellikle evinizde yalnız kalmaktan hoşlanıyorsanız daha renkli tasarımlar yerine ev tasarımında minimal aksesuarları tercih edebilirsin. Minimal dekorasyonlar, genellikle oda içerisinde ufak ve fazla sayıda aksesuarın bir arada kullanılması ile oluşturulmaktadır. Her ne kadar minimal dekorasyonları seviyor olsan da yaşam alanında kendine yeterince alan bıraktığından emin olman gerekiyor.

Boğa Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Boğa burçları genellikle farklılıktan hoşlanan ve kendini geliştirmeyi seven karakterleri ile dikkat çekiyor. Adeta ev dekorasyonu için yaratılmışlardır. Boğa burçları sade ancak dikkat çekici detaylara sahip tasarımlardan hoşlanmaktadır. Son yıllarda popülerleşen ve birçok tasarımda kullanılmaya başlayan endüstriyel tasarım detaylarını salonda kullanabilirsin. Bu sayede hem sade bir görünümde, dikkat çekici detaylara sahip olabilirsin.

Boğa burçlarının yatak odalarında ise daha sade tasarımlar dikkat çekiyor. Boğa burçlarının yatak odasında genel olarak İskandinav tasarımlarına yakın dekorasyonları tercih etmesi gerekiyor. Ahşap mobilyalarla ağırlıklı yatak odasında, beyaz ve mavinin uyumu ile dinlendirici bir havaya sahip olabilirsin.

İkizler Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Burçlara göre ev dekorasyonu konusunda en zorlu burçlardan bir tanesi ikizlerdir. Ruh halleri gün içerisinde bile değişkenlik gösteren ikizlerin evinin de buna uygun olması gerekiyor. İkizler burcunun buna uygun olarak ev tasarımında canlı renkleri tercih etmesi gerekiyor. İkizler burcuysan, oturma odası tasarımında mor, kırmızı, turuncu ve sarı gibi canlı renkleri tercih edebilirsin.

İkizler burçlarının evinde kullandığı mobilya ve diğer eşyaların hafif olması gerekiyor. Sadece dekoratif ürünler konusunda değil aynı zamanda evin genel tasarımı konusunda da oldukça kararsızlardır. Bu nedenle ikizler burcu sürekli olarak evindeki mobilyaların konumunu değiştirmeye meyillidir.

Yengeç Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Yengeç burçları, evine en düşkün burçlardan biridir. İnsanlarla olan ilişkilerinde, sıcak ve samimi bir tavır sergileyen yengeç burçlarının bu tavrı ev dekorasyonunda da kendini gösteriyor. Net bir renk seçimi olmayan yengeç burçları, genel olarak oturma odalarında nötr renkleri tercih eder. Oturma odasında içten bir görüntü oluşması için genellikle pastel tonlar tercih edilmelidir.

Yatak odasında daha huzurlu zaman geçirmek için rahat mobilyalara ve mavi tonlarına yer verebilirsin. Yengeç burçları evinin her odasında konforlu olmaya oldukça önem verir. Yatak odasında mavi ve yeşilin bir arada kullanıldığı tasarımları gözden geçirebilirsin.

Aslan Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Aslan burcu evinin en belirgin özelliği gösterişli eşyalar ve bu eşyaları destekleyen aksesuarlardır. Kullandığı mobilyalarda gösterişli detaylardan oldukça hoşlanan aslan burçlarının bu nedenle ev dekorasyonları her zaman iddialıdır.

Aslan burçları evinde kullandığı tüm eşyaları büyük bir özenle seçer. Bu nedenle evinde kullandıkları en küçük aksesuar için bile para harcamaktan çekinmezler. Farklı renkleri bir arada kullanarak çok daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda oturma odasında daha dikkat çekici bir görüntü oluşturmak için farklı renkleri altın sarısı işlemeler ve aksesuarlarla da birleştirebilirsiniz.

Başak Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Başak burçları mükemmeliyetçi bakış açıları ile dikkat çekiyor. Genellikle doğa ile iç içe olmayı seven bir karaktere sahiplerdir. Bu nedenle bahçe ve evinin balkon bölümlerinin dekorasyonları başak burcu için oldukça önemlidir. Ev dekorasyonunda genellikle tasarıma farklı ev çiçeklerini eklemeye çalışırlar.

Başak burçları genel olarak düzenden oldukça büyük keyif alırlar. Bu nedenle dekorasyonun kusursuz ve düzenli olması en çok dikkat ettikleri detaylardan biridir. Ev dekorasyonunda ise genellikle koyu renkleri tercih etmeleri gerekiyor. Başak burçları için huzurlu bir ortam, minimum düzeyde detay olan ortamlardır.

Terazi Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Terazi burçları için ev dekorasyonunda en önemli detaylar, desenlerdir. Oturdukları odanın hareketli bir mekan olmasından büyük keyif alan terazi burçları, sade mekanları genellikle tercih etmez. Özellikle oturma odasında aydınlatmaların, odanın birkaç farklı noktasında kullanılması ve oturma odasının daha hareketli görüşmesi sağlanmalıdır. Oturma odasında çeşitli tablolar da kullanarak odanın daha canlı bir mekan olmasını sağlayabilirsiniz.

Terazi burçlarının ev dekorasyonunda tercih ettiği renkler ise genellikle pastel tonlardır. Ancak bu pastel renklere çeşitli aksesuar ve dekoratif ürünlerle hareket katılması gerekiyor.

Akrep Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Akrep burçlarının en belirgin özellikleri, ev dekorasyonunda ferah ve aydınlık alanlara yer verilmesidir. Akrep burçlarının ev tasarımları her zaman kendilerine özeldir. Ferah tasarımlar ve oldukça az kullanılan aksesuarların yanı sıra evin her zaman temiz olması da onlar için çok önemlidir.

Akrep burçları ev dekorasyonunda genellikle siyah ve beyaz renkleri bir arada kullanarak uyum oluşturur. Siyah ve beyaz renkleri evlerinin her odasında kullanabilirler. Akrep burçlarının favori odaları ise yatak odasıdır.

Yay Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Yay burçları en özgür ruhlu burçtur. Gezmeye ve özgürlüğe olan düşkünlükleri, ev dekorasyonlarına da yansımaktadır. Oturma odasının dekorasyonlarında modern avizeler ile birlikte otantik mobilyalar ve klasik sehpaları bir arada görme ihtimaliniz yüksektir.

Yay burçlarının ev dekorasyonlarında tüm renkleri görme şansımız var. Ancak mavi tonları bu dekorasyonların olmazsa olmazıdır. Mavi, yay burçlarının gezgin ruhlarını besleyerek kişinin oturma odasında huzurlu olmasını sağlar.

Oğlak Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Oğlak burçları genel olarak geleneksellikten yana karakterleri ile dikkat çekiyor. Kişiliğine yansıyan bu geleneksellik aşkı, ev dekorasyonlarına da yansıyor. Oğlak burçlarının evinde genel olarak modern ya da minimalist tasarımlara rastlanmaz. Bunun yerine mobilyaların geneli ve ev tasarımı klasik tarzları içinde barındırır. Evinizde klasik detaylara sahip mobilyalar ile uyumlu bir görüntü oluşturabilir ve bu dekorasyonu benzer hatlara sahip tablolar ile kuvvetlendirebilirsiniz.

Oğlak burçları evinde yalnız zaman geçirmekten büyük keyif alır. Bu nedenle evlerinde mutlaka kendi hobilerine zaman ayırabilecekleri özel alanlar yaratmaya çalışırlar. Gün içerisinde zaman geçirmeyi en çok sevdikleri mekan da hobi odalarıdır.

Kova Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Kova burçları, en modern burçlar arasında yer alıyor. Bu nedenle ev tasarımları da genel olarak modernlik üzerine kuruludur. Kova burçları genel olarak evlerinde metalik gri ve gri tonlarını kullanmaktan keyif alır. Teknolojik cihazlara olan düşkünlüklerini de ev dekorasyonuna yansıtırlar. Bu nedenle dekorasyon alanında çıkan herhangi bir teknolojik gelişmeyi önce kova burçlarının evinde görebilirsiniz.

Ev dekorasyonunu daha dikkat çekici bir hale getirmek için farklı tarzda heykeller ve minik aksesuarları kullanabilirsiniz.

Balık Burcu İçin Ev Dekorasyon Önerileri

Balık burçları, diğer burçlar arasında en romantik olanlarıdır. Bu nedenle ev dekorasyonlarında da daha sıcak renklere yer verirler. Ev tasarımlarında genellikle toz pembe ve benzeri tonlara rastlanmaktadır.

Evinizi kendinize özel bir alana çevirmek istiyorsanız, farklı renklerde tablo ve mumların yanı sıra değişik oda kokuları da kullanabilirsiniz. 

Hasan Bakıcı

Yazar Hasan Bakıcı

10 yıllık tecrübesi ile birçok alanda kendini geliştiren Hasan Bakıcı, proje ve tasarım konularına yoğunlaşıyor. Kaliteli tasarım için ise mutlaka hayal kurmak gerektiğini düşünüyor.

Geçmiş tecrübelerini Ustala Blog içerisinde bizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir