Kategoriler
Boya Badana

Boya Badana Sözleşmesi

Boya ve badana yaptırma aşamasında yahut sonrasında istenmeden de olsa sorunlar yaşanabilir. Bu ve benzeri sorunların, anlaşmazlıkların önünü kesebilmek adına bazı önlemler alınabilir. Bunlardan bir tanesi de ev sahibi ile iş yapan (lar) arasında yapılabilecek sözleşmedir. Böylece sözleşme ile her iki taraf da kendini garantiye alabilir.

TARAFLAR

İŞ VEREN 

Adı Soyadı Unvanı :

Adresi : 

T. C Kimlik Numarası /  Vergi Dairesi ve Numarası : 

Yukarıda belirtilen unvan ve iletişim bilgilerine sahip iş veren Yükleyici ( Firma ) arasında ………………….. adresinde yapılacak olan boya badana işleri için yapılan bir sözleşmedir. 

SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME PLANI 

Yüklenici ( Firma )  ……………………….. ……………………………………. Belirtilen işin tamamını …………………………….. ……………………… TL ( rakam ve yazı ile belirtilen ) miktarından yapmayı kabul ve taahhüt eder sözleşme bedeli olan

………………….. ……………………………………….. …………………………………………….. Şeklinde Yüklenici ‘ye ( Firma – Şahıs ) ödenecektir. 

İŞİN ( BOYA VE BADANA ) BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ 

Yüklenici ( firma – şahıs ) işin ( boya ve badana ) yapılacağı adreste …….. / ………. / …………. / tarihinde işe ( boya ve badana ) başlayacak ve …… / ………. / …….. /    tarihinde belirtilen …………… günde teslim edecektir. 

SÖZLEŞMENİN KONUSU VE DETAYLARI 

Yukarıda yer alan, belirtilen adreste yapılacak olan sözleşmede bahsedilen boya ve badana işi için gerekli olan …….. ………. Marka ve ………….. Cinsi boya kullanılacaktır. Duvar ( cephe ) ve tavanlar ………. Marka ve ……….. Cinste boyalar ile boyanacaktır. Bu iş için ( boya ve badana ) gerekli olan tüm malzeme, işçilik vergi ve SGK giderleri oluşabilecek tüm giderler Yüklenici’ ye ( firma ) aittir. 

ÖZEL HÜKÜMLER 

Yukarıda belirtilen işin ( boya ve badana ) tamamlanmaması durumunda günlük ceza uygulanacaktır. Ceza bedeli yapılan günlük işin toplam bedelinin ……… ……….. Kadarıdır. 

İŞ VEREN YÜKLENİCİ 

AD SOYAD / UNVAN – AD SOYAD / UNVAN – 

…..………   …………… ……………….. ………….   ……………………   ……………….. 

İMZA  ……………………… İMZA ………………… 

Yukarıda boya – badana sözleşmesine örnek bir yazı yer almaktadır. İstenilen noktalarda eklemeler, çıkarmalar yapılabilir. Farklı notlara yer verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir