Bilgisayar Teknik Servisi

Bilgisayar Teknik Servisi

Bilgisayar Teknik Servisi

Tüm Ustalar

Kayıtlı 92 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Bilgisayar Teknik Servisi Firmaları

hakan aydın

25 yıldır sektörde kalitesini kanıtlamış tecrübeli teknik ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize h

Serhat ÖZTÜRK

Harun yılmaz

Güvenlik kamerası. Alarm. Bilgisayar hizmetleri.

Ramazan çoban

onur öztürk

Doğukan Hançer

Sefa Keleş

Firmamız 2013 yılında Yiğit Bilgisayar olarak kurulmuştur. 2003’den gelen tecrübemizle sizleri herza

ferit yay

online bilişim & güvenlik geçmişden gelen tecrübe ve kalite ile hizmet vermeye devam ediyor

özgür aydın

Bilgisayar ve güvenlik sistemleri

Son gelen Bilgisayar Teknik Servisi talepleri

Harddisk çalışmıyor bakım arıza giderim ve temizlik
Antalya / Konyaaltı
Arızalı bilgisayar tamiri yapılacak bakımı yapılacak
Pc min kapak açma menteşesi arızalı ve format atılacak
İstanbul / Büyükçekmece

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Bilgisayar Teknik Servisi ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Bilgisayar Teknik Servisi

Bozulan Bilgisayarları Güvenilir Ellere Teslim Edin!

Bilgisayarlar elektronik donanıma sahip olduğu için zamanla arızalanabilirler. Bu arızalar farklı sebeplere bağlı olabilir. Elektriksel arızaların yanında, kullanıcı hataları da bilgisayarlarınızın bozulmasına neden olabilir. Bozulan bilgisayarlarınızı ustala.com üzerinden kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Ustala.com tecrübeli bir bilgisayar servisine ulaşmanızı sağlayacaktır. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra ilan verebilir, bilgisayar tamircisi tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Kullanıcı hataları masaüstü veya dizüstü bilgisayarlara bilinçsiz müdahalelerden kaynaklı olabilir. Arızalanan bilgisayarları bilgisayar servisine göstermeniz faydalı olacaktır. Bu şekilde daha büyük zararlara yol açmadan bilgisayarınızı onarabilirsiniz.

Tüm bilgisayar kullanıcılarının başına çeşitli sorunlar gelmektedir. Bu arızaların bazılarının çözümü kolayken bazı arızaları çözmek çok zahmetlidir. Bunun yanında çözümü basit görülen arızaların altında farklı nedenler yatabilir. Sorunlar anlık olarak çözülse de zamanla daha büyük problemler çıkarabilir. Arızalanan bilgisayarları iyi bir bilgisayar servisine göstermek faydalı olacaktır.

Kullanıcılar genellikle arızaları anladıklarını sanarak müdahale etmek isteyebilirler. Fandan yüksek ses geldiğinde açarak içini temizlemek isteyebilirler. Ancak yanlış uygulamalar daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle iyi bir bilgisayar servisi bulunarak bilgisayar arızasına baktırılmalıdır. Bilgisayar tamircisi sorunun kaynağına inerek onarımı gerçekleştirecektir. Yıldırım düşmesi, elektrik dalgalanmaları gibi sorunlar bilgisayar arızalarına neden olabilir. Bilgisayarın bağlı olduğu yerde UPS kullanılmıyorsa büyük sorunlar meydana gelebilir. UPS elektrik dalgalanmalarını engelleyerek cihazları korumaktadır. Bilgisayarlar çeşitli kısımlardan oluşmaktadır ve her birinde farklı arızalar meydana gelebilir.

Anakart Arızaları Nelerdir?

Bilgisayardan anlamıyorsanız anakart arızalarını anlamak zor olabilir. Anakart bilgisayarın en önemli parçasıdır. Anakartın değişmesi gerekirse işlemci ve ram gibi parçalarında değişmesi gerekebilir. Bu nedenle anakart arızaları en masraflı ve yorucu arızalardır. Bilgisayarınızı iyi bir bilgisayar tamircisine göstermeniz gerekebilir. Bilgisayar tamircisi, anakartı değiştirmeden önce birkaç test yaparak sorunun anakartta olup olmadığını kontrol edecektir.

Anakart bozulmadan önce size birkaç uyarı yapabilir. Bu arızalar gerçekleşmeden ve bilgisayarın anakartı zarar görmeden önce bilgisayar servisi bularak arızayı göstermeniz gerekmektedir.

Anakart arızalarını anlamak için dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Bilgisayara taktığınız klavye, mouse ya da USB ile bağladığınız herhangi bir cihaz tanınmıyorsa, bağlantı kopmaları yaşanıyorsa anakart arızalanmış olabilir. Bilgisayarınız gittikçe daha yavaş açılıyorsa, ekran kartı anakarta dahilse ve ekranda çizgiler belirmeye başlıyorsa anakart arızalarına işaret olabilir. Yine anakart ilk açılışta kendini test etmiyorsa ve yanık kokusu geliyorsa, kapasitörlerde şişme varsa arıza anakarttan kaynaklı olabilir. Bilgisayar tamircisi, tüm arıza nedenlerini inceleyerek anakartınızı onaracaktır. Çoğu zaman anakart arıza belirtisi göstermeden bir anda çalışmayı durdurabilir. Bilgisayar tamircisi diğer parçaları da test ederek sorunun kaynağını bulmaya çalışacaktır.

İşlemci Arızaları Nelerdir?

İşlemci ve anakart uyumu en başta belirlenirse oluşacak problemler de azaltılabilir. İşlemcilerde en kararsız kalınan anlar, hız aşırtması yapılan zamanlardır. Bazı kullanıcılar işlemciye fazla voltaj vererek hızı arttırma yoluna gidebilir. Bu işlem detaylı bilgi gerektirmektedir. Bilgi sahibi olmadan böyle bir yönteme başvurulmamalıdır.

Bilgisayar çok işlem yaptığında fan fazla çalışıyorsa tozlanmış olabilir. Bilgisayarlarınızı belirli aralıklarla bilgisayar servisine temizletebilirsiniz. Fan temizlendikten sonra hızlı ve sesli çalışmaya devam ediyorsa arızalanmış olabilir ve değiştirilmesi gerekir.

Bilgisayar kendi kendine kapanıyorsa, işlemci fanlarının dönüp dönmediği kontrol edilmelidir. Bilgisayarın kapanma sebeplerinden biri de kullanım sıcaklığının üzerine çıkmasıdır. Ya da işlemci arızalanmış olabilir.

Bazı işlemciler yüksek performanstan dolayı fazla ısınabilirler. Soğutmak için daha büyük fanlara ihtiyaç duyulabilir. Fanların çalışma performansları kontrol edilmelidir. Bilgisayar servisi testleri yaparak sorunun kaynağını bulacaktır.

RAM Nedir? RAM arızaları nasıl anlaşılır?

RAM, sadece bilgisayarların değil aynı zamanda tablet, akıllı telefon gibi cihazlarında en önemli parçalarındandır. Ram cihaz üzerinde yapılacak işlemleri hızlandırır. Ram belleğin yeterli değilse açtığınız oyunlar veya yapacağınız işlemler çok yavaş olacaktır. Ram, bilgisayarın ihtiyaç duyduğu bilgileri geçici depolayan birimdir.

Bilgisayarınızı ilk açtığınızda hızlı çalışıyor ancak sonrasında yavaşlıyorsa RAM sorunları ortaya çıkmış olabilir. Bilgisayarınız giderek yavaşlıyorsa, bilgisayar servisine gösterme vaktiniz gelmiş olabilir.  

Performans düşüklüğünde olduğu gibi rastgele kilitlemeler, RAM’inizin arızalandığının göstergesi olabilir. Rastgele kilitlemelerde RAM’inizden şüphelenmenizde fazda vardır. Bilgisayar tamircisine göstererek sorunun kaynağını araştırabilirsiniz. Bilgisayarı açtığınızda kasanın içinden sesli uyarı alıyorsanız bu durum grafik kartınızın tanındığı anlamına gelir. RAM’iniz arızalanmış olabilir veya grafik kartınızda sorun olabilir. Bilgisayar tamircisi sorunu inceleyerek arızayı tespit edecektir. Sıkça kullandığınız dosyaları açamıyorsanız RAM arızasından şüphelenebilirsiniz.

Hard Disk Arızaları Nelerdir?

Hard disk, bilgisayardaki verileri saklamaya yarayan fiziksel bir bellektir. Hard diskinizde çeşitli arızalar meydana gelebilir. Hard disk fiziksel bir donanım olduğundan belirli bir ömrü vardır. Kullanıma bağlı olarak bu ömür kısalabilir veya uzayabilir. Hard diskin arızalı olup olmadığını nasıl anlarız?

Bilgisayarınız çok geç açılıyorsa, işlem yaparken bilgisayarınız takılıyorsa, oyun oynarken donma oluyorsa, bilgisayar hard diski görünmüyorsa ve bilgisayardaki programlar çok geç açılıyorsa hard disk arızası olabilir. Bilgisayarınız açıldığında içerisinden çizik sesleri geliyorsa durum vahim olabilir. Hemen Ustala.com’a girerek üyelik işlemlerini tamamlamalı ve ilanınızı vermelisiniz. Tecrübeli bir bilgisayar tamircisi ile anlaşarak bilgisayarınızı onarabilirsiniz.   

Ekran Kartı Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Ekran kartları bilgisayarların görüntü vermesini sağlayan donanıma verilen addır. Görüntü kartlarının sahip olduğu en önemli bileşenler şunlardır. Görüntü işlemcisi, görüntü belleği veya Video-Ram ve RAMDAC’dir.

Bilgisayarınız açıldığında uzun süre “bip” sesi geliyorsa ve bilgisayar ekranına görüntü gelmiyorsa ekran kartı problemi olabilir. Ekran kartınız yuvasından oynamış olabilir. Kart yerinden çıkarılarak düzgün bir şekilde takılmalıdır. Bilgisayar tamircisine bu işlemi yaptırmak mantıklı olacaktır. Ekran kartı arızaları kendini en çok belli edilen arızalardır. Bunun nedeni ise görsel olarak bu arızaları bulabilmenizdir. Ekran arızaları ile karşı karşıya kaldığınızda Ustala.com’a ilan vererek iyi bir bilgisayar tamircisine ekran kartınızı yaptırabilir, bilgisayarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.   

Bilgisayar Tamir Fiyatları

Bilgisayar tamir fiyatları çeşitli parametrelere göre değişiklik gösterebilir. Bilgisayarınızın arızalandığı birim belirleyici parametre olmaktadır. Anakart arızaları en masraflı arızalardır. Bunun yanında hard disk arızaları, ekran kartı arızaları, RAM ve işlemci arızaları çeşitli fiyatlara tabi olabilir. Parça değişimi veya onarımı da belirleyici faktör olacaktır. Değişecek parçaların olması daha fazla masraf çıkarabilir.

Bilgisayar tamir fiyatları bilgisayarınızın ve parçaların markasına göre de değişebilir. Bazı marka bilgisayarların parçalarını bulmak zor olabilir. Bu nedenle fiyat artabilir. Ustala.com ile en uygun bilgisayar tamir fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey üyelik işlemlerini gerçekleştirmek ve bir ilan vermektir. Gelen teklifleri değerlendirerek tecrübeli bir bilgisayar servisi ile anlaşabilirsiniz. Bilgisayarlarınızı gönül rahatlığıyla teslim ederek onarılmasını bekleyebilirsiniz.   

Bilgisayar servisleri, müşterilerinize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ustala.com’a üye olarak müşteri ilanlarını inceleyebilir, size uygun müşterilere teklif verebilirsiniz. Böylece daha fazla müşteriye daha hızlı ulaşma imkanına sahip olarak, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. İşlerinizi büyüterek dijitalleşen dünyada sizde yerinizi alabilirsiniz. Bilgisayar tamiri, tecrübe, bilgi ve beceri gerektiren bir iştir. Sizde tecrübeli personel ve servisinizle müşterilerinizi kolayca bulabilirsiniz.