Araçlı Kurye

Araçlı Kurye

Araçlı Kurye

Tüm Ustalar

Kayıtlı 61 Hizmet Veren

Ustala'da kayıtlı hizmet verenler iş taleplerinize hızlı şekilde cevap verir, bütçenize uygun fiyat tekliflerine kolayca ulaşırsınız

Araçlı Kurye Firmaları

Fatih Celep

Can ÜNLÜBAŞ

Yavuz Unlu

Furkan UYAR

Boyama işini pistole tabancasıyla uapıyorum daha hızlı ve kaliteli oluyor. Pislenen yerleri temizley

Eyüp Bozan

Hasan Güven

mert sarıaltın

Zeynep Asena YILDIRIM

şehir içi veya şehirler arası 4.4m3 ve 1 ton istihap haddi olan kapalı panelvan aracımla taşımacılı

Halil Ertan Helik

Son gelen Araçlı Kurye talepleri

İş imkanı sağlanması
Ankara / Keçiören
Part time olarak doblo maxi aracım ile çalışmak istiyorum. Lokasyonum istanbul pendik. Psikoteknik ve src4 mevcut
İstanbul / Pendik
Kendi aracım ile kargo dağıtıyorum part time iş arıyorum izmir Gaziemir ve İzmir Karşıyaka bölgelerinde
İzmir / Gaziemir

Ustala kullanıcıları

Birçok alanda hizmet verenler ile hizmete ihtiyacı olan kişileri buluşturan ustala her geçen gün büyümeye devam ediyor

62.5k

Kullanıcı

34.9k

İş talebi

48.1k

Mesajlaşma

82.8k

Profesyonel

stats

Kolay Kullanım

Teklifler hızlıca cebine gelsin

Sağdan soldan usta aramak yerine vereceğin ücretsiz bir talep ile onlarcda profesyonel hızlıca teklif geçer

Cebine uygun profesyoneli kendin seç

Talebine gelen teklifleri ister profesyoneller ile direk iletişime geçerek ister direk geçmiş işlerine bakarak kendin seçersin

Zamandan kazan, işlerin yarıda kalmasın

Sen tek tek usta arayacağına ustalar sana gelir, bütün işlerin hızlıca ve ekonomik bir şekilde sonuçlanır, zamandan kazanırsın.

hero

Teklifler cepte

Ustala uygulamalarını akıllı telefonuna indirerek kolay ve hızlı talep oluştur gelen tekliflere anında bakıp teklif verenler ile iletişime geçersin

Tüm Apple ve Android telefonları için uyumludur

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını anlat

İlk adımda almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz ve birkaç soruyu yanıtlıyorsunuz

Araçlı Kurye ustalarından teklif al

Aynı gün içinde ihtiyacına uygun teklifler geliyor

SEÇimini yap

Gelen tekliflerden seçiminizi yapıyorsunuz ve süreç başlıyor

Konuma göre Araçlı Kurye

Araçlı Kurye

Büyük şehirlerde nüfusun hızlı bir şekilde çoğalması sonucunda trafik büyük bir problem haline gelmiştir. İnsanlar zamanlarının çoğunu trafikte geçirdikleri için bu durum büyük bir sorun olarak hayatlarını etkilemektedir. Ne yazık ki bu sorunun bir çözümü bulunamamıştır. Trafik sorunu taşımacılık alanında çeşitli çalışmaların yapılmasına sebep olmuştur. İnsan nüfusunun artışı beraberinde ihtiyaç artışına sebep olduğu için kurye firmalarının sayısında da bir artış yaşanmıştır. Bu ihtiyaç artışı ile daha çok şirket ve firmaların kullandığı kurye hizmeti artık kişiler tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Araçlı kurye arayanlar, hızlıca bulabilir ve çok daha kolay fikir alabilirsiniz. Araçlı kurye ihtiyacınıza göre Ustala.com'da ilanınızı oluşturun, ustalar size ulaşsın. Üye olun, almak istediğiniz hizmeti seçin, adres bilgilerinizi girin, ilanı oluşturun ve işinin uzmanı araçlı kurye ustalarının tekliflerini görün, durumu değerlendirin, size en uygun seçimi yapın.

Kurye Nedir?

Kurye, herhangi bir ileti ya da gönderinin alıcılara ulaştırılmasında görevli kişidir. Bu gönderiler evrak, mektup, ürün veya paket olabilir. Normal posta servislerine göre daha hızlı teslimat yaparlar. Kuryeler daha kolay takip edilebilir. Yüksek değer ve önemdeki gönderiler için daha güvenli olduğundan tercih edilen taşıma hizmetidir. Kurye, farklı araçlarla gönderi ya da iletileri ulaştırmakla sorumludur. Kuryeler yaya olarak taşıma yaptığı gibi bisiklet, motosiklet, araba veya hafif ticari araçlarla ulaşım yaparlar. Firma ya da merkeze bağlı çalışabildiği gibi özel kuryeler de vardır. Kuryelerin büyük bir çoğunluğu belli alan sınırları içerisinde günlük olarak teslimat işlerini yapmak üzere çalışırlar. Şirketlerin günlük işlerinde kritik bir işlevi olan kurye, iletileri zamanında ulaştırmak zorundadır. Gönderi işini yaptıktan sonra firma ya da ilgili kişiye sözlü olarak geri bildirim yaparlar. 

Araçlı Kurye

Araçlı kurye taşıma yöntemlerinin başında gelmektedir. Sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle konforlu ve hızlı bir dağıtım yapılmasını sağlamaktadır. Arabalı kurye genellikle trafikte araçlı olarak seyahat eden ve dağıtımlarını bu şekilde yapan kişilere denilmektedir. Daha uzun mesafelere gönderilmesi gereken paketler için kullanılan kurye çeşididir. Geniş bir alanda dağıtım yapılmasını sağlamaktadır. İl ya da ilçeler arası uzun yollar için daha çok kullanılır. Bu şekilde farklı alanlara aynı gün içerisinde ulaşmak ve daha sağlıklı bir dağıtım yapmak mümkündür. Bununla birlikte daha ağır gönderilerin dağıtımı yapılmaktadır. Ağır olan ürünlerin dağıtımının araçsız bir şekilde yapılması mümkün değildir. Yapılsa dahi çok fazla zaman kaybı yaşanacağı için araçların kullanılması tercih edilmektedir. Araçlı kuryeler, moto kuryelerin taşıyamadığı paketlerin nakliyesinde kullanılır. Daha büyük paketlerin, pırlanta, elmas, altın vs. değerli taşların olduğu paketlerin ya da içinde kırılabilen eşyalar olan paketlerin motor ile taşınması imkansız olduğundan araçlı kurye ile taşıma yapılır. Araçlı kuryeler, moto kuryelere göre daha yavaş bir ulaşım sağlar. Bunun sebebi trafiğin yoğun olduğu hallerde motor kadar avantajlı olmamasıdır. Araçlı kuryeleri sorunsuz teslimat yapabildikleri için özellikle büyük firmalar kullanmaktadır. Ustala’nın güvenli ustalarından araçlı kurye hizmeti alabilirsiniz. 

Motosikletli Kurye

Motosikletli kuryelere kısaca moto kurye denilir. En çok tercih edilen kurye çeşididir. Özellikle trafiğin yoğun olduğu gündüz saatlerinde gönderilerin daha çabuk ulaştırılması için kullanılır. Moto kuryeler, yoğun trafikte araçların arasından geçerek trafiğe takılmadan ulaşım hizmeti verebildiği için daha çok tercih edilmektedir.

Diğer Kurye Çeşitleri

Kurye, genel olarak kurumsal şirketlerin ya da firmaların kullandığı taşımacılık biçimidir. Son zamanlarda farklı sahalara da açılan kurye sektörü, kargo işlerini de yapmaya başladı. Artık kişiler de gönderileri için kurye kullanıyor. Bu nedenle farklı kurye türleri ortaya çıktı. Moto kuryeler en çok kullanılan kurye çeşididir. Değişik alanlarda hizmet veren kurye çeşitleri vardır. Farklı şirket, firma ya da şahısların kullandığı kurye çeşitleri şöyledir;

Yaya kurye: Araç ya da motosiklet kullanılmadan yaya olarak paket götüren kuryelerdir. Kısa mesafelerde kullanılan kuryelerdir. Bilhassa bankalar müşterilerine kart göndermek için yaya kuryeleri kullanırlar. Yaya kuryeler toplu taşıma araçlarını kullanırlar.

Acil kurye: Ekspres kurye olarak da isimlendirilir. Herhangi bir adrese acil şekilde götürülmesi gereken paket, evrak veya ürünü ulaştıran kuryelere denir. Ekspres kuryeler, paket ya da gönderiyi uzaklığa göre dakikalar içinde verilen adrese götürebilirler. Acil kuryeler genellikle araçlı kuryelerdir. Fakat acil gönderiler için moto kuryeler de tercih edilebilir.

Gece kuryesi: Gönderileri gece saatlerinde ulaştıran kuryelerdir. Gündüz trafik ya da iş yoğunluğu nedeni ile gitmeyen evrak veya paketlerin gönderilmesi için kullanılır. Gece saatlerinde daha rahat ve çabuk gönderim olduğu için özellikle gece çalışan işyerlerinin kullandığı kurye türüdür.

Eczane kurye: Eczanelere acil ilaç götürmek için kullanılan kuryelerdir. Motosikletli ya da araçlı olabilen eczane kuryeler, bilhassa ev ve iş yerlerine uzak olan nöbetçi eczane ve eczanelerin kullandığı kurye türüdür. Eczanelerde biten bir ilacın ecza depolarından alınarak eczaneye ulaştırılması, eczanelerden ev ya da işyerlerine ilaç götürülmesi gibi işleri yaparlar. Medikal firmalarından eczanelere medikal ürünler götürmek için de kullanılır.

Kurye kiralama: Büyük şirketlerin ve firmaların kullandığı kurye türüdür. Part time çalışan kuryelere nazaran maliyeti daha düşüktür. Kurye kiralama haftalık ya da aylık yapılabilir. Bazı şirketler yıllık kurye kiralamaktadır.

Uçak kurye: Ülkeler arası hizmetleri olan holdinglerin, devletlerin ya da firmaların kullandığı bir kurye türüdür. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ihtiyaçların artması nedeniyle ortaya çıkan kurye hizmetidir. Paketler ya da gönderiler şehirler veya ülkeler arasında uçakla yapılmaktadır. Haliyle yüksek maliyetli bir kurye çeşididir.

Kurye Dağıtım Ve Teslimat Çeşitleri

Kurye, dağıtım veya teslimat hizmetidir. Kuryeler, verilen adrese farklı biçimlerde teslimat yaparlar. Raporlu, raporsuz, imzalı ya da imzasız dağıtım vs. birçok dağıtım veya teslimat çeşidi vardır.

Raporlu ve imzalı dağıtım: Gönderiler verilen adrese imza karşılığı, elden teslim edilir. Teslimat, istenilen zaman içinde yapılır. Alıcılar adreste olmazsa bilgi formu bırakılır. Bilgi formunu görüp alıcı telefon ederse gönderi tekrar adrese götürülür ve imza karşılığında teslim edilir. Teslimat sonrası gönderen kişi veya kuruma detaylı rapor verilir. Raporda kime teslim edildiği, teslimat saati ve dağıtım sırasında ortaya çıkan durumlar gibi bilgiler yer alır.

Raporsuz ve imzasız dağıtım: Gönderi alıcının posta kutusuna bırakılır. Evraklar kapı altından atılır. Teslimat dışında taahhüdü yoktur. Göndericiye rapor verilmez.

Banka veya kredi kartı teslimatı: Banka kartları sahibine imza karşılığı teslim edilir. Teslimat sırasında alıcının kimliği istenir. Teslimat bilgisi gönderici bankaya rapor edilir.

VIP dağıtım: Üst düzey dağıtım ve teslimat çeşididir. Göndericiye hizmet verecek kuryeler özenle seçilir. Teslimat kısa sürede yapılır. Firmaların elit müşterilere yönelik özel dağıtım seçeneğidir.

Elden dağıtım: Broşür, duyuru gibi dokümanların meydan, cadde veya alışveriş merkezlerinde dağıtılmasıdır. Firmaların tercih ettiği dağıtım şeklidir. 

Sektörel dağıtım: Belli bir sektördeki iş yerlerine gazete, dergi veya broşür dağıtılmasıdır. Medya kuruluşlarının veya yayıncıların tercih ettiği teslimat türüdür.

Posta kutusu dağıtımı: Duyuru, broşür veya insertlerin belirlenen bölgelerdeki evlerin posta kutularına bırakıldığı dağıtım türüdür.

Hanelere dağıtım: Firmaların reklam veya duyuru amaçlı materyallerini evlerin kapılarına veya kapı kollarına asma biçiminde yapılan dağıtım türüdür.

Araçlı Kurye İlanları

Ustala.com üzerinden gelen ilanları inceleyerek araçlı kurye hizmeti almak isteyen müşterilere ulaşın. İşin ustasıysanız yapmanız gereken çok kolay! Araçlı kurye ilanları kısmına giriş yapıp, size en uygun ilanlara teklif vererek hızlı şekilde aradığınız müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem kolayca müşteri bulursunuz hem de kazancınıza kazanç katarsınız. Sayısız ilan arasında konum olarak size en yakın müşteriye kolayca ulaşabilir, bu şekilde müşteri bağlantılarınızı hızlı bir şekilde çoğaltabilirsiniz.